Pokud máš rád letecké simulátory, tak tě určitě potěší tato zpráva! Nejnovější počítačový simulátor X-Plane 12 se povedl a v rámci pařanské komunity jsme ho i přeložili do češtiny!

Díky neutuchající snaze o realismus Laminar Research představují X-Plane 12, nádhernou simulaci leteckého světa se skutečnými daty a fyzikálními zákony. V této nejnovější verzi byly přepsány všechny důležité aspekty simulace, abys sis mohl užít ten nejlepší zážitek s leteckou simulací. Hra v základní verzi obsahuje 19 kvalitních letounů různých typů (od lehkých po stíhací) s podmanivými 3D kokpity.

Co je ve verzi 12 nového:

- Fotometrický engine s HDR nasvícením
- 4D engine počasí
- Sedm nových letounů: A330, Citation X, SR22, RV-10, PA-18, R-22, Lancair Evolution
- Volumetrické 3D mraky
- Sezónní a speciální meteorologické vizuální efekty: sníh, sezónní vegetace, led a déšť
- Nové 3D lesy, voda a vegetace

Za sebe na této hře oceňuji povedený letový model, fotorealistickou grafiku, komplexní celý svět a líbivé krabicové balení včetně manuálu a příručkou základního ovládaní. Co bych ocenil je systém výzev a speciální mise. Hra kromě klasického letu obsahuje totiž jen letovou školu, kde se naučíš manévrování s malými letadly, ovládání navigačních systémů a základy pro let s vrtulníkem. Také mi tam chybí kolize s objekty, kdy s letadlem lze proletět skrz mrakodrap a nic se nestane. Pařani na streamu dali této hře pěkné dvě ⭐⭐ pařanské hvězdy (hra s hodnocením 75-85%) a já s nimi musím souhlasit. Cena by také mohla být více příjemnější, ale v celkovém výčtu si myslím, že tě hra rozhodně nezklame.

No a jak jsem v úvodu zmínil, X-Plane 12 má i češtinu. Je to tak, náš tým pořád jede, nezahálí a ty si tak můžeš užít naprostou špičku mezi novými leteckými simulátory ještě více, díky dostupné AI češtině. O tu se, jak je zvykem, postarala naše „Maruška“ v kombinací několika lidských editorů. I ty se do zlepšení tohoto překladu můžeš zapojit, stačí se mrknout na Rudovo video zde a vše ti bude jasné. Chtělo by to ale i hru vlastnit a leteckým pojmům dobře rozumět.

Informační video k češtině:

Pokud tě hra zaujala a o češtinu máš zájem, tak stačí jen zajít na Rudův stream a do chatu napsat: !xp12cz. Ihned poté obdržíš nejnovější verzi češtiny. Také doporučujeme se kouknout na náš web Pařanských češtin, na kterém najdeš všechny naše minulé překlady.

Rudův první gameplay:

Určitě stojí za pozornost i unboxing, ve kterém Ruda rozbaluje profesionální set leteckého kniplu a tří plynových pák, který ocení každý správný fanda leteckých simulátorů.

Pusť si Rudův unboxing:

Klady

  • fotorealistická grafika
  • povedený letový model
  • české komunitní titulky

Zápory

  • chybí výzvy a mise
  • absence kolizí s objekty
  • vyšší cena

Závěr:

Pro fandu leteckých simulátorů je nový X-Plane 12 povinnost. Pro příležitostné hráče, kteří si chtějí občas jen rekreačně zalétat poslouží taktéž dobře, jen si myslím, že tam bude hrát i velikou roli aktuálně nastavená cena. Při slevě to však ber všemi deseti.

Recenzovaná verze: PC – krabicová DVD

%

Pařanovo hodnocení

Reaguj na tento příspěvek a zapoj se do diskuze na Facebooku:

Steam ⚡ Epic Games Store CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/pc.games.skupina/permalink/942365346815122/

 

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: