ZEĎ DÍKŮ – ZDE JSOU VŠICHNI, CO TENTO PROJEKT PODPOŘILI:

Sebastian Sanders, StriderCZ Chodec, Miloš Kopetka, Tomáš Slánský, Jakub Šmida, Pavel Nešpor, Zdeněk Marášek, Zet Zet, Jozef Polomský, Jan Novák, Pavel Fryček, Radek Kareš a 6 anonymů ❤️

Moc děkujeme za podporu, která probíhala pomocí Hithitu ☛ ZDE

Ubytování ve volném termínu je i po skončení projektu na Hithitu stále možné. Kontaktní e-mail: paranskyraj@gmail.com

VOLNÉ TERMÍNY:
16.9 – 31.11.2024, 1.5.2025 – 31.11.2025, 1.5.2026 – 31.11.2026
 
REZERVOVANÉ TERMÍNY:
10.6 – 20.6.2024, 21.6 – 4.7.2024, 8.7 – 6.8.2024, 8.8 – 17.8.2024, 21.8 – 27.8.2024, 28.8 – 4.9.2024, 8.9 – 15.9.2024

* tučně jsou závazně rezervované termíny a netučně předběžné rezervované = ještě se můžou změnit

hlavní pláž města Scalea

Studio u moře

Herní web Pařanský ráj a YouTube kanál Relaxační ráj pod vedením jeho vlastníka Rudolfa Pokorného koupil v jižní Itálii ve městě Scalea byt u moře o velikosti 3+KK a díky vaší dodatečné podpoře přes Hithit vytvořil v něm i natáčecí studio, ze kterého se do Čech i streamuje. Tento byt je vzdálen 900 m od moře, což je zhruba čtvrt hodiny volnou chůzí. Točí se tam videa o životě v Itálii, vaření, podcasty, herní streamy, ale plánují se i rozhovory s hosty např. Čechů, jenž tam žijí.

blízká pláž pár minut od bytu

Ubytování pro všechny

Tento byt se také krátkodobě levně pronajímá – dva pokoje, kuchyně, koupelna a jedna terasa. Každý teď může mít krásnou a levnou dovolenou u moře. Byt je již dostatečně vybaven: varná konev, mikrovlnka, sporák s troubou, nádobí a příbory, fén na vlasy, pračka, zahradní gril, lehátka, ventilátory, přímotopy, deky, ručníky, povlečení… K dispozici je i veřejná televize s českými programy a herní retro konzole pro večerní relaxace.

postel je rozkládací a pohodlná

Využít můžete nejen terasu s lehátky a grilem. Na bytě jsou totiž veřejně k dispozici i dvě koloběžky včetně ochranných přilb, zdejší terén je na ně vhodný. Okolí města Scalea má velmi krásnou přírodu a nádherné moře. Do centra města a jeho starobylé části je to 30 minut chůzí, velkoobchod s oblečením je vzdálen jen 5 minut od domu a 15 minut je to do velkého nákupního centra Scalea Shopping Village. Krásná bezplatná pláž La Spiaggetta s útesy v naprosto křišťálově čisté vodě bude pohlazením pro vaši duši. Všechny zajímavosti z okolí a možné aktivity vycházejí postupně jako krátké vlogy na kanálu Relaxační ráj.

terasa s grilem a lehátky

Za málo peněz hodně muziky

Kapacita pronájmu je 1 až 5 osob včetně dětí. Samostatný pokoj má palandu pro dvě dospělé osoby. Rozkládací pohovka pro další dvě až tři osoby je umístěna v obývacím pokoji. K dispozici je zařízená kuchyně a vařit si musíte sami. Stejně tak i doprava není zahrnuta v ceně. Byt má dvě samostatné venkovní terasy, jedna je menší a patří ke studiu a ta druhá je jen pro vás, dostanete se na ní ze svého obývacího pokoje.

hlavní obytná část

Byt má i vhodně umístěnou klimatizaci, ale plánuje se vyměnit za novou, neboť se k ní originální ovladač ztratil a zakoupené univerzální ovladače dosud neplní řádně svoji funkci. Jsou tam tři různé značky ovladačů včetně jejich návodu a možná, že některý z nich správně s klimatizací zprovozníte. Každopádně i ve velmi horkých dnech je byt přirozeně příjemně chladný a jsou tam v případě potřeby dostupné dva stolní ventilátory.

K pronájmu patří i menší pokoj s palandou, kde se bez problému vyspí dvě dospělé osoby. V pokoji nechybí elektrická zásuvka, skříňka na věci, lampička, přímotop a stolní ventilátor. Tento pokoj má okno s výhledem na druhou terasu a venkovní okolí.

k pronájmu patří i pokoj s palandou

Taktéž kuchyně je plně zařízená. Má plynový sporák a elektrickou troubu. Kuchyňská linka je nová s funkční digestoří a vestavěnou lednicí s mrazákem. Ve vybavení kuchyně nechybí pánve a hrnce, talíře, příbory, skleničky či otvírák na víno.

kuchyně je plně zařízená

Cena pronájmu je konečná a fixní, tedy bez ohledu na počet užívaných osob, záloh na služby a energie. V případě 4 osob a ubytování jen pro sebe na 10 dní / 9 nocí tak vyjde pobyt jen na 278 Kč za den na osobu. V případě ubytování 4 osob na měsíc s případným Rudolfem vás u dlouhého měsíce vyjde pobyt jen na nějakých 165 Kč za den na osobu!

Jak to funguje

Rezervace jsou možné dělat na rok 2024/2025/2026 v turistické sezóně, která tam trvá od dubna až do listopadu. Termín jde i bezplatně změnit. Volné termíny jsou zveřejněny na této stránce úplně nahoře. Pokud už nestihnete letos, můžete příští rok, postupně se dostane na každého.

V rámci ubytování si můžete vybrat, zda chcete mít byt jen pro sebe, nebo v něm případně bude moci být i Rudolf, jenž by byl ve třetím pokoji, který by se nepronajímal – ve svém studiu, které má samostatnou druhou terasu. Z 90% pravděpodobností i po zakoupení pobytu „s Rudolfem“ budete mít stejně celý byt jen pro sebe, ale dáváte tím možnost, že tam Rudolf může být. Jeho studio bude vybaveno vlastní ledničkou a i při pobytu s ním ho na bytě stejně moc neuvidíte a skoro neuslyšíte. Jako bonus vám za svoji přítomnost může nabídnout ve vašem pokoji projekci filmů přes projektor – domácí kino a případně si vyzkoušet v jeho studiu i virtuální realitu. To vše samozřejmě zdarma!

Předání bytu bude probíhat buď osobně na místě v Itálii, nebo se předají klíče od bytu před odletem v Praze. Stejně se z Prahy odlétá a neměl by být problém to domluvit. Dostanete podrobný popis cesty s mapou, kontaktem na místní taxikáře (komunikují i přes WhatsApp) a na požádání i smlouvu o pronájmu. V rámci bytu by mělo být vždy připraveno na výměnu čisté povlečení a ručníky. Po konci vašeho pobytu je vždy povinností si po sobě uklidit a čisté povlečení s ručníky hodit do špíny. Na bytě je přítomná pračka, kolíčky i prací prášek a na terase jsou natažené šňůry na prádlo. V případě nutnosti není tak problém si i cokoli vyprat. Je nutné si uvědomit, že toto ubytování je levné i proto, že se nebude platit externí firma, která by tam uklízela. Jednou za čas se tam i pořádně uklidí, ale po každém pobytu to nebude možné, proto tam buďte čistotní!

koupelna je plně funkční a má vše důležité

Jak se tam cestuje

Ideální je leteckou dopravou z Prahy do Neapole, případně Říma a z nich vlakem do Scalea. Cesta z Prahy do Neapole trvá zhruba 2 hodiny. Z Prahy do Říma je sice let kratší, ale kvůli velkému letišti a dalším vlakům může být toto cestování celkově náročnější. Cesta vlakem z Neapole do Scalea trvá zhruba 2,5 hodiny a jezdí tam přímé spoje. Ze Scalea do místa pobytu doporučuji použít místní taxislužbu, jejich auta stojí vždy na nádraží a odvezou vás k vašemu bytu.

vchod do objektu z ulice Via Antonio de Curtis

Letenky se dají sehnat i velice levně kolem 3 000 Kč na osobu včetně velkého zavazadla a zpáteční cesty přes dopravce Ryanair, odkaz zde: https://www.ryanair.com/cz/cs, nebo Wizz Air, odkaz zde: https://wizzair.com/cs-cz. Případně se vyplatí hledat akční letenky i přes portál www.pelikan.cz, kde je možné občas zakoupit letenku Praha – Řím za 800 Kč na osobu. Další možností je i hledání spojů Vídeň – Neapol či Vídeň – Řím.

Autobus či taxibus v Neapoli z letiště na hlavní vlakové nádraží stojí na osobu 5 euro, vlak z Neapole do Scalea stojí 15-26 euro na osobu (záleží na typu vlaku) a místní taxík z nádraží až k bytu stojí 15 euro na celé auto. Jízdenky na vlak se dají koupit zde: https://www.thetrainline.com.

Podrobný popis této celé cesty byl i nahrán na YouTube, tyto videa mají tři díly a jsou umístěna hned pod tímto odstavcem. Na základě v nich uvedených informací se sem dostane bez problému každý. Ráno odletíte a odpoledne jste na místě!

Kde ten byt leží, jak vybrat letenky a další zajímavosti:

Cesta letadlem do Neapole a na jeho vlakové nádraží:

Cesta z vlakového nádraží k bytu a jeho prohlídka:

 

Mapa města Scalea s významnými body:

(klikni na obrázek pro zvětšení)

 

Videa z tohoto bytu a jeho okolí:

Na YouTube kanálu Relaxační ráj jsou pravidelné videa tkz. vlogy z Itálie, které se týkají tohoto bytu, města Scalea a jeho okolí. Odkaz na playlist těchto videí – klikni zde.

 

Ceník ubytování (květen-listopad) – přes Airbnb se mírně liší!

Pobyt případně s Rudolfem, bude ve svém studiu 7 dní – 6 000 Kč 10 dní – 8 500 Kč 14 dní – 12 000 Kč měsíc – 20 000 Kč
Mít byt jen pro sebe a nikdo jiný tam nebude 7 dní – 7 000 Kč 10 dní – 10 000 Kč 14 dní – 14 000 Kč měsíc – 28 000 Kč

Uvedené ceny zahrnují pronájem bytu a je jedno, pro kolik to bude osob. Rezervace a platby se provádí po domluvě, viz kontaktní e-mail úplně dole. Pokud máte slevový kód a chcete ho využít, uveďte ho do své e-mailové zprávy. Pronájem je možný i mimo turistickou sezónu (prosinec-duben) za sníženou cenu. Cena se může přes portál Airbnb mírně lišit.

Jak to zaplatit

Tento byt si můžete rezervovat a pronajmout přes portál Airbnb, přes kterou je možné i to ubytování zaplatit. Pokud by jste to chtěli platit bankovním převodem, ušetříte na tom, neboť obejdeme některé poplatky, které si ta doména účtuje. Pro více informací je uveden kontaktní e-mail na této stránce úplně dole.

🌴 Za pařcoiny dovolená u moře v Kalábrii 🌊

Členové YouTube kanálu Pařanský ráj s úrovní Pařan PLATINUM a celkovou dobou 3 měsíce na této úrovni mají nárok si koupit ubytování za pařcoiny. Cena za 1 den pobytu pro 1-4 osoby je 5000 pařcoinů. Pronájem bytu je možný na 7 či 10 dní a s podmínkou, že by tam mohl být přítomen i Rudolf. Nákup v pařcoinech se provádí po e-mailové domluvě. Pokud k nákupu chybí dostatečná suma v pařcoinech, dá se nabít donatem, kdy 1000 Kč = 5000 pařcoinů. Více o tom, co je to pařcoin a jak ho získat je ZDE. Informace ohledně členství a jejich úrovní je ZDE.

KONTAKT PRO PŘÍPADNÉ DOTAZY: paranskyraj@gmail.com