Budoucnost okamžitého překladu filmů a her se blíží, vlastně už je skoro za rohem. Díky pokroku v rámci umělé inteligence je možné udělat překlad i nákladných projektů, které by se jinak dělali i několik let. Důkazem toho je hra Hogwarts Legacy, která je necelý týden po vydání již kompletně přeložená. Obsahuje přitom tisíc stran textu.
 
Za touto češtinou stojí uživatel, který si nepřeje být jmenován. Podařilo se mi s ním ale navázat spolupráci a pomáhat mu v rámci beta testu s její opravou. Češtinu dělal původně hlavně pro sebe, protože příběhovky, kde je hodně textu chce hrát a ne luštit, co se tam řeší. Naučil se překládat hry v Unity pomocí pluginu XUnity Auto Translatoru, ale zvládá i jiné enginy.
 
„V některých případech je potřeba vytáhnout texty, přeložit je v tom překladači a znovu importovat do hry. Všechny texty z této hry jsem nechal přeložit přes překladač DeepL, který je založen na umělých neuronových sítích. Není to ale úplně jednoduché a každý engine to má jinak. Člověk musí umět programovat a pokud je potřeba, tak si nějaké nástroje prostě sám naprogramovat. V minulosti jsem si udělal hned po vydání překlady pro Agony, Vampyr, Sekiro… a od lokalizačních webů jsem za to dostal vždy hrozný hate.“ řekl k tomu autor češtiny do Hogwarts Legacy.
 
Je potřeba si ale uvědomit, že budoucnost je ve strojovém učení a překladatelská činnost nebude jedinou, kterou počítače nahradí. Rychlý, byť průměrný překlad bude dobrý jak pro prodeje her, tak i pro samotné hráče. Nikdo nechce rok a více čekat, každý chce novou hru hned hrát. Dobré prodeje navíc pomůžou vzniku dalších her a možná i nakonec té oficiální financované češtiny v budoucím pokračování.
 
Zpět ale k jeho češtině pro Hogwarts Legacy. Instalace této češtiny je extrémně jednoduchá, stačí do hry nakopírovat jen jeden soubor a je hotovo. Nic se ani nemusí přepisovat. Pokud jeho češtinu chcete odinstalovat, stačí z toho adresáře jen daný soubor jinam přesunout či smazat.
 
Jména kouzel a míst jsou v originálním znění. Jen Bradavice jsou česky. Autor o této češtině tvrdí, že 100% určitě nebude, ale snažil se ve hře opravit vše, na co v rámci svého 15 hodinového hraní narazil a prý po mnoha dalších x hodinách hraní, už na žádný problém nenarazil.
 
Pařanský ráj vám tuto češtinu zpřístupní v neděli 12. února na svém streamu, kdy bude Hogwarts Legacy hrát od 14 do půlnoci – bez přestávek čistých 9 hodin hraní.  Autor této češtiny slíbil, že bude na Pařanský ráj své postupné aktualizace posílat a Pařanský ráj vám je poté na svých streamech samozřejmě zveřejní.
 
V minulosti vás Pařanský ráj informoval i ohledně alternativní češtiny do Red Dead Redemption 2, která je již dva roky na světě. Stál za ní jen jeden člověk. Konkurenční lokalizace do této hry přitom pořád není hotová.

V tomto videu poprvé tuto češtinu předvádím:

 

Jak si tuto češtinu stáhnout a jaké jsou další plány:

 

Gameplay RDR2 s Mojí češtinou:

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: