Ukrajinská společnost Frogwares připravuje staronové dobrodružství Sherlocka Holmese, které nese název Sherlock Holmes The Awakened. Jedná o remake jejich starší adventury Sherlock Holmes: The Awakened z roku 2006, která byla první plně 3D hrou v jejich vývojářské historii.
 
Jelikož se bude jednat o remake a nikoliv jen o remaster, tak hra bude mít zcela novou kompletně přepracovanou grafiku, která bude šitá na míru moderním počítačům a konzolím. Nepůjde však jen o moderní grafické vylepšení. Vývojáři ke hře přistupovali s tím, že dělají novou hru a promítne se to tak i do dialogů a jednotlivých misí.
 
Dobrou zprávou pro české hráče je, že hra bude mít českou lokalizaci formou titulků. Překlad této hry probíhal od července 2022 do prosince 2022 včetně testování. Textu je v remaku přibližně dvojnásobné množství než v originále, což tedy nutně neznamená, že hra je 2x tak rozsáhlá, nicméně to svědčí o výrazných změnách, které remake přinese.
 
Šéf překladu Petr Ticháček k tomu řekl: „Když jsme se s vývojáři dohodli na lokalizaci, vytáhl jsem ze záložního disku 16 let starý překlad původní hry v domnění, že si tím citelně usnadním práci. Z omylu mne však vyvedla hned první várka textů, které jsou oproti originálu kompletně přepsány. Ostatně již brzy se budete moci sami přesvědčit, že kromě základního příběhu ve hře nezůstal kámen na kameni.“
 
Jelikož už se pomaloučku blíží termín vydání hry, mohu vám s požehnáním Frogwares zde ukázat screenshotů z české verze. Screenshoty vývojáři pořídili jak ze samotného úvodu první kapitoly situované na Baker Street v Londýně, tak z kapitoly třetí, která se odehrává ve švýcarském sanatoriu U černé protěže a jejíž úvodní část je obsahem dema, které je od pátku dostupné podporovatelům hry z Kickstarteru.
 
Čeština bude k dispozici na všech platformách (PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One a Switch) hned v den vydání hry. Termín Frogwares doposud neupřesnili a stále tedy platí Q1 2023. No a nám nezbývá, než se na hru těšit, bude určitě skvělá.

Fotogalerie počeštěné hry

 

Oficiální trailer

Reaguj na tento příspěvek a zapoj se do diskuze na Facebooku:

Microsoft Xbox Series X|S CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/xbox.skupina/permalink/744309266889198/

Steam ⚡ Epic Games Store CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/pc.games.skupina/permalink/884357469282577/

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: