Legendární RPG klasika Risen z roku 2009 od tvůrců původních Gothic (studio Piranha Bytes) nově vyšla pro systémy PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch. Tento port kultovního RPG obsahuje grafiku šitou na míru uvedeným konzolím, kompletní ovládání přes gamepad, přepracované rozhraní a podporu plynulého pohybu po světě – bez načítacích obrazovek!

Ponoř se do drsného a atmosférického světa Risen, kde má každý čin svůj následek. Ovládni meč, nauč se umění boje s holí, nebo se staň silným mágem. Proklesti si cestu zemí plnou záhadných zemětřesení, obávaných příšer a nepředstavitelných pokladů.

Já jsem měl možnost testovat tuto hru na přenosném systému Nintedo Switch a nemůžu si na něj tento port vynachválit. Hra na této konzolce nejenom že běží skvěle, ale také skvěle vypadá. Je velmi příjemné, projít tento úžasný open-world s konzolí v ruce a mám k této hře stejně skvělé pocity, jaké jsem měl při vydání Switch verze Zaklínače 3.

Jediné co bych této hře vytknul, je absence české lokalizace, která o to zamrzí více, že původní Risen češtinu měl. Pokud by čeština formou titulků do této verze vyšla v nějaké další aktualizaci, bylo by to skvělé, ale moc tomu šancí nedávám. Ocenit však musím její cenu, která je více než příjemná. Zelený mimozemšťan ji v krabicovém vydání prodává za krásných 649 Kč.

Pařani na streamu dali této hře maximální tři ⭐⭐⭐ pařanské hvězdy (hra s hodnocením 90-100%). Je to prostě herní bomba, kterou si nesmíš nechat ujít. Celkové naše shrnutí a hodnocení je v průběhu a hlavně na konci videa.

Více o hře a její nákup zde: https://www.alza.cz/gaming/risen-nintendo-switch-d7544431.htm

Pusť si můj gameplay test:

Klady

  • poutavý příběh
  • nádherný open-world
  • optimalizace
  • nostalgie
  • příjemná cena

Zápory

  • absence české lokalizace

Závěr:

Switch port dnes již legendární RPG hry Risen se prostě povedl a je příjemné ho hrát nejen na cestách, ale i přes dock doma. Graficky hra totiž vůbec nestrádá, neboť i na veliké obrazovce vypadá a běží skvěle. Škoda jen té češtiny…

Recenzovaná verze:
Nintendo Switch

%

Pařanovo hodnocení

 

Reaguj na tento příspěvek a zapoj se do diskuze na Facebooku: