The Settlers slaví 30 let a hra The Settlers: New Allies, nejnovější díl legendární budovatelské real-time strategie vyšel 17. února 2023. Hra je dostupná na Epic Game Store a Ubisoft Store pouze digitálně. Český distributor pro ni připravil i české titulky.

Hra je taktéž dostupná i pro předplatitele služby Ubisoft +. Vyvíjeno v Ubisfotu Düsseldorf, The Settlers: New Allies je moderním pojetím klasické franšízy kombinující důmyslnou infrastrukturu, ekonomiku a taktické real-time bitvy.

Začínáš s malou skupinkou osadníků, musíš prozkoumat své okolí, vystavět osadu, spravovat suroviny, a vybudovat armádu na ochranu své nové země. Výzkum vojenských i civilních vylepšení je nezbytný k vytvoření silné armády a pokoření nepřátel. Hra obsahuje tři hlavní módy: Příběhovou kampaň, Multiplayerový mód a Hardcore mód. Nenech si ujít toto nové středověké fantasy ze světa The Settlers a objevuj různorodé barevné prostředí a detailní animace na třinácti mapách hned při vydání!

Na konzole dorazí The Settlers: New Allies až 23. března a dočkají se toho majitelé PS4/PS5, XO/XS a dokonce i Nintenda Switch.

Já jsem měl možnost otestovat tuto hru přes počítač – Ubisoft klient a běžela mi dobře. Technický nedostatky jsem na své PC sestavě neshledal. Co mě velmi mile potěšilo byl celkový vizuál a smysl pro detail. Hra vypadá opravdu pěkně a moderně. Potěšilo mě i ovládání, neboť je možné hru hrát jak přes klávesnici a myš, tak i přes gamepay. I s gamepadem se nehraje špatně, což je na real-time strategii bravurní výkon. V průběhu hraní jsem možnosti těchto ovládání střídal a nakonec se stejně dostavila hláška: myš je prostě myš. Ale jak jsem již řekl, i přes gameplay se to dá obstojně hrát.

Hra má na první pohled ducha starých Settlersů. Na pohled druhý je tam ale patrné přílišné zjednodušení v rámci výroby vojáků apod. Dá se to chápat, je jiná doba a dnes si chtějí hráči hru užít, kochat se, odpočinout a ne složitě řešit co, kde a jak. Pro zatvrzelé hardcore pařany pamatující starou dobu proto tato hra zase tolik není. Pro většinu dnešních pařanů ale ano, o čemž svědčí i jejich hlasování.

Pařani na streamu dali této hře totiž maximální tři ⭐⭐⭐ pařanské hvězdy (hra s hodnocením 90-100%). Je to prostě herní bomba, kterou si nesmíš nechat ujít. Celkové naše shrnutí a hodnocení je v průběhu a hlavně na konci videa.

Více o hře a její nákup zde: https://www.ubisoft.com/en-us/game/the-settlers/new-allies

Pusť si můj gameplay test:

Klady

  • celkový vizuál
  • české titulky
  • intuitivní ovládání
  • duch starých Settlersů

Zápory

  • zjednodušený systém výroby

Závěr:

The Settlers: New Allies je příjemná strategie s pěkným vizuálem. Díky svému zjednodušení je hra vhodná i pro běžné hráče. Oceňuji na ní hlavně české titulky a to, že duch Settlersů stále žije.

Recenzovaná verze:
PC

%

Pařanovo hodnocení

 

Reaguj na tento příspěvek a zapoj se do diskuze na Facebooku:

Microsoft Xbox Series X|S CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/xbox.skupina/permalink/759980048655453/

Steam ⚡ Epic Games Store CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/pc.games.skupina/permalink/901122347606089/