Buduj, těž a bojuj v novém futuristickém RTS/FPS crossoveru zrozeném v Bohemia Inkubátoru

Bohemia Interactive oznamuje vydání titulu s názvem Silica – RTS/FPS crossover hry odehrávající se na fiktivní planetě Baltarus tisíce světelných let od Země. Silica hráčům nabídne zároveň roli velitele týmu v režimu RTS nebo pěšáka s řadou dostupných zbraní a vozidel v režimu FPS. Hra vyšla na Steamu 3. května 2023 a je v Early Access – předběžném přístupu.

Co je principem hry

Mise na zdánlivě pusté planetě je jednoduchá: najít a těžit Balterium, prvek s obřím potenciálem, který může poskytovat zdroj energie lidské civilizaci celé příští generace. Silica je prvním titulem zrozeným v Bohemia Inkubátoru – novém labelu Bohemia Interactive, jehož cílem je pomáhat nezávislým tvůrcům vyvíjet a představovat jejich vysněné hry globálnímu publiku.

Titul Silica vyvinul Martin „Dram“ Melichárek, jehož jméno může znít fanouškům her Bohemia Interactive povědomě – Martin byl rovněž hlavním vývojářem hry Take On Mars. Jeho prvotní myšlenka konceptu Silica se datuje do roku 2008 a nyní se, i díky podpoře v rámci Bohemia Inkubátoru, jeho sen o vydání hry konečně stává skutečností.

Silica je strhujícím mixem střílečky z pohledu první osoby a strategie v reálném čase, která je v obou herních módech věrná svému žánru. Hra přitom dává hráčům svobodu volby a nenutí je hrát v obou těchto módech. Pokud dáváš přednost botám plným písku, střelám svištícím nad hlavou a hrozivým čelistem nelítostných alienů, je role pěšáka určena právě tobě.

Silica se přitom neomezuje pouze na ovládání jednotlivých pěšáků, hráč se může ujmout také všech dostupných vozidel, například kolosálního harvesteru, rychlé lehké čtyřkolky nebo destruktivního obléhacího tanku. Pokud je tvým stylem boj ze zálohy, bude tvojí volbou frakce hmyzích mimozemšťanů, například plíživého Kraba, hbitého Lovce nebo obrněného Goliáše.

Na ty hráče, kteří raději velí svým silám na dálku, čeká v relativním bezpečí oběžné dráhy role ostříleného velitele. Naviguj Harvestery na těžební pole Balteria, buduj obrovské struktury tvojí základny, abys mohl vyrábět a vysílat jednotky, které ovládnou bojiště.

Hra nabízí různorodost také pokud jde o herní módy. Strategy je vlajkovou lodí herního světa Silica. V tomto režimu hráči bojují o nadvládu prostřednictvím budování základny, těžby a bojů s nepřítelem. Strategický režim plynule kombinuje prvky RTS a FPS a je hratelný v jakékoli kombinaci frakcí, včetně 3 bojujících týmů na jedné mapě.

Režim Prospector funguje zároveň jako tutorial. Hraje se jako klasický FPS v režimu pro jednoho nebo více hráčů. Hráči začínají poblíž přistávacího modulu, mají za úkol prozkoumat mapu a hledat oblasti vhodné pro těžbu Balteria. Cesty jim však brzy zkříží nepřátelské síly. Hráči musí splnit všechny cíle, aby se z nehostinného prostředí dostali živí.
Režim Arena pak představuje zábavný mód, ve kterém si hráči vyberou svou oblíbenou jednotku a utkají se v asymetrické akci „všichni proti všem“.
Silica v bodech:

• First/third-person akce s ovladatelnými vozidly
• 6 herních lokací
• 3 herní módy
• Možnost hraní v single a multiplayeru
• 5 hratelných pěchotních tříd
• 11 ovladatelných vozidel
• 8 jednotek hmyzích “alienů”
• AI schopná velet i ovládat jednotky

O epickou hudbu do této hry se postaral talentovaný skladatel Scott Buckley, jenž svoji hudbu nabízí tvůrcům videí přes Creative Commons Music Library.

Silica, jak již bylo řečeno, je k dispozici v programu Steam – Early Access. V tomto předběžném přístupu pak zůstane po dobu 9-12 měsíců, během kterých přibude do hry řada významných rozšíření.

Pusť si hudební sestřih, jak to na streamu hrál Ruda:

Závěrem i oficiální trailer:

Reaguj na tento příspěvek a zapoj se do diskuze na Facebooku:

Steam ⚡ Epic Games Store CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/pc.games.skupina/permalink/940108177040839/

 

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: