Jakmile dorazíš do ParadiZe, zjistíš, že i tolik opěvované bezpečné útočiště padlo do hnijících rukou nemrtvého nepřítele. Prozkoumej řadu prostředí a střetni se tváří v tvář s vyšinutými obyvateli, zatímco se budeš snažit uniknout zombie apokalypse.

Tvůj Zombík – tvůj sluha

 
O čem to je:

Chtěl bys mít vlastního zombie parťáka? Věrného přítele, který tě ochrání před svými vrstevníky a bude tě doprovázet na tvých dobrodružstvích? Hra Welcome To ParadiZe ti tohle splní! U nás dělají zombíci všechnu špinavou práci. Samozřejmě, všechno má svůj čas. Do ParadiZe přicházíš jako úplný zelenáč, vybavený jen nějakou tyčkou od plotu, coby zbraní. Začátky nejsou nejlehčí a abys nějakého toho parťáka měl po boku, musíš si ho hacknout. To se provádí pomocí speciální přilby, kterou mu musíš nasadit. Tu si ale musíš nejprve vyzkoumat, jako mnoho dalších věcí.

Začátky jsou těžké:

Prvním velkým cílem ve Welcome To ParadiZe je postavit si svou základnu, k čemuž se dostaneš přibližně po hodině hry. Mezitím ti hra ukáže, jak se pohybovat, jak bojovat atp – prostě malý tutoriálek. Nicméně, není to nudný začátek a vlastně ani jednoduchý. Tvoje zbraň moc neubližuje a protivníci rádi chodí v houfech. Nejvíce se mi vyplatilo, vylákat si 2-3 zombíky a stále utíkat. Dát jednu, dvě rány, uskočit a zase utéct a tak dále. Tímto způsobem lze porazit i třicetihlavé „vojsko“ a získat spoustu surovin z jejich zabití.

Nevím, jestli jsem měl štěstí, nebo je to tak nascriptováno, ale vcelku brzy mi „vypadla“ poměrně slušná baseballka, která měla asi 5x silnější poškození, než původní zbraň a hezkou chvíli mi krásně posloužila. Zombíci padali na první dobrou a materiálů přibývalo. V jedné chvíli jsem se dostal na nějaké jejich shromaždiště, a někteří z nich stále troubili na poplach. Když se jim to povedlo, přiběhlo odkudsi 15 dalších a tak to šlo pořád dál. Já toho samozřejmě využil a strávil jsem v tomto úseku několik desítek minut a pořádně se napakoval a i vycvičil. A to bylo potřeba.

Troubící Zombík

 

Na jedné z farem, které jsem potom musel osvobodit, tak mi vypadla z jednoho mrtvého i střelná zbraň a to bylo něco. Zbývalo vyrobit pár nábojů a zase bylo o něco veseleji. Tou dobou už jsem nechodil sám, ale měl svého „věrného“ společníka, kterého si můžeš také vybavit. Můžeš mu zadat různé styly chování, můžeš na něm dokonce jezdit a dát mu zbraň, kterou uznáš za vhodné.

Hurá do boje

 

Protivníci jsou velmi rozmanití, někteří jsou obrnění různými kůly, někteří na tebe střílí z dálky, někteří proti tobě vystartují takovou rychlostí, že nestihneš ani uskočit. Během bojů se můžeš samozřejmě léčit, jen musíš kousek utéct, aby ses obvázat stihl, pokud máš tedy samozřejmě v inventáři potřebný materiál.

Poté, co opravíš pár mostů a zničíš několik totemů, čeká tě ona již zmíněná stavba vesnice. Více ale už z děje neprozradím – ostatně,  tady vlastně hra teprve začíná, takže jsem toho snad moc neřekl.

 
Na co se můžeš těšit:
 • Po příjezdu do ParadiZe se chopíš možnosti postavit si vlastní tábor. Začneš malým útulným hnízdečkem a postupně ho vylepšuješ. Klidně se zprvu zaměř na pohodlí, ale nezapomeň na klíčový prvek – obranu! Přidej pasti a opevnění, abys úspěšně odrazil hordy neúnavných zombie, kteří se nikdy nevzdávají.
 • Přežij s čímkoliv, co ti přijde pod ruku – Apokalypsa má i své světlé stránky! ParadiZe je domovem zapomenutých pokladů a materiálů, které čekají, až je najdeš a použiješ. Sbírej vše, co najdeš, a vyráběj z toho zbraně a vybavení, abys překonal nepřátele nebo prostředí.
 • V ParadiZe narazíš na pestrou skupinu neobyčejných postav, které oživí tvůj pobyt. Objev neobvyklou flóru a faunu, která tě bude překvapovat na každém kroku. Rozhodni se, zda se vydáš do divočiny nebo si raději užiješ lenošení v táboře – možnosti jsou ve tvých rukou.
 • Vytvoř si vlastní armádu zombie – Welcome to ParadiZe nabízí nevídanou funkci: hackování zombie! Díky revolučním hackerským helmám můžeš proměnit jakoukoli zombie ve spojence. Proměň je ve své farmáře, obránce základny nebo osobní strážce pomocí programovacího systému, který je jednoduchý a sofistikovaný, a získej nekonečné množství možností.
 • Ve Welcome To ParadiZe máš jedinečnou možnost užít si zdejší zombácké dobrodružství s přáteli. Pozvi až tři kamarády, abyste společně přežili v této nehostinné, avšak fascinující zemi.

Většina našich Pařanů ohodnotila hru dvěma hvězdičkami, což je myslím velmi slušný výsledek a já s ním souhlasím. Hra se hraje dobře a je svižná. Bohužel, neobsahuje českou lokalizaci a v době psaní článku jsem nezjistil, že by existoval alespoň nějaký komunitní překlad.

Kdo by měl zájem o překlad hry pomocí programu MORT, může se podívat na Rudovo video s návodem.

A pokud s předchozím programem nejsi spokojen, zde najdeš ještě jednoho pomocníka.

Konzolisté mají také možnost automatického překladu do češtiny, návod je zde.

Hra od Eko Software vyšla 29.2. 2024 a vydali ji Nanco. Zahrát si ji můžeš na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

Na úvodní gameplay hry se můžeš podívat zde:

Klady

 • dobrá a svižná hratelnost
 • nenarazil jsem na žádný bug
 • přiměřená cena

Zápory

 • nemá českou lokalizaci
 • málo věcí ke craftingu
 • těžší začátek
 

Ve Welcome to ParadiZe jsem nestrávil zatím desítky hodin, ale to, co jsem vyzkoušel, tak bylo zábavné. I když mnozí vědí, že to není můj šálek kávy, tak za mě je tohle kvalitní akční survival RPG hra.  Zde jsem vlastně ani tolik neumíral a když už, hráč alespoň nepřijde o vybavení a ani nemusí jít zpět na místo své smrti, aby si ho vyzvedl. Objevíš se na posledním záchytném bodě, oživíš svého „sluhu“ a hraješ dál. Cenovka hry se drží na tříciferném čísle a to je také výhoda. Za mne – doporučuji.

Recenzovaná verze:

PlayStation 5 / PC

%

Pařanovo hodnocení

Reaguj na tento příspěvek a zapoj se do diskuze na Facebooku:

Microsoft Xbox Series X|S CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/xbox.skupina/permalink/937825000870956/

Steam ⚡ Epic Games Store CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/pc.games.skupina/permalink/1099936814391307/

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: