V pravěké plošinovce New Joe and Mac: Caveman Ninja se vrátíš zpět do dávné minulosti, kdy se místo „kámen, nůžky, papír“ hrával jenom „kámen“ a „rychlé občerstvení“ bylo prostě jídlo, které se ti nepodařilo chytit. Jedná se o remake port s kompletně předělanou grafikou.

Joe and Mac: Caveman Ninja původně vyšel v roce 1991 pro arkádové automaty, SNES a PC. Časem se dostavila i verze pro Amigu, Segu Genesis a Game Boy. Tento nový remake titul s před názvem NEW je dostupný pro systémy: PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch a PC (Steam/Epic Games).

Hra má poměrně krátký, ale zábavný příběh. Dva pravěcí chlápci jménem Joe a Mac si bezstarostně žijí v poklidné a pohodové vesnici. Bezstarostně ovšem jen do chvíle, kdy podvratná banda neandrtálců unese z vesnice všechny ženy. Je teď tudíž na Joeovi s Macem, aby je postupně jednu po druhé zachránili, a přitom svedli nespočet napínavých soubojů se smrtícími dinosaury a masožravými rostlinami.

K dispozici jsou dva režimy hraní: arkádový remake mód Arcade a rozšířený Extend mód, který přináší delší herní zážitek. Oba módy je možné jak hrát sám, tak i v lokální kooperaci s dalším hráčem na jedné obrazovce. Oba režimy jsem s Ondrou na streamu vyzkoušel a skvěle jsme se u toho bavili.

Hra je správně bláznivá, příjemně akční, vizuálně pestrobarevná s líbivou grafikou. Na normální obtížnost se nám zdála hra docela těžká, ale naštěstí se dala o dva stupně zlehčit. Celkově obsahuje pět stupňů obtížnosti, což je opravdu skvělé.

Co bych vytknut je krátký příběh, podstatě hlavním dějem hry je její samotné hraní. Vzhledem k absenci pořádného příběhu ani nevadí, že hra neobsahuje české titulky. V boji s více nepřáteli je také hra špatně přehledná. Hratelně se časem dostavuje stereotyp, ale to u těchto plošinovek bývá. Než se tak stane, hra na nějakou chvíli ve dvou hráčích ale skvěle zabaví.

Hrál jsem verzi pro PlayStation 4 na konzoli PlayStation 5 a technicky to na ní šlapalo velmi dobře. Jen je ještě škoda, že hra nevyšla i přímo pro PlayStation 5 s lepší podporou DualSense ovladače.

Pařani na streamu dali této hře pěkné dvě ⭐⭐ pařanské hvězdy (hra s hodnocením 75-85%) a já s nimi musím souhlasit. Myslím, že tě hra nezklame. Celkové naše shrnutí a hodnocení je v průběhu a hlavně na konci videa.

Všechny pařanské kooperační lokální hry najdeš v tomto seznamu videí ☛ https://www.youtube.com/playlist?list=PL67zygmxgY6011OAr07FYPYC6XLLSX8YN

Více o této hře a její nákup zde: https://www.xzone.cz/new-joe-mac-caveman-ninja-trex-edition-ps4

Pusť si náš gameplay test:

Klady

  • animovaná grafika
  • lokální multiplayer
  • pět druhů obtížnosti
  • dva herní módy

Zápory

  • málo příběhová
  • někdy v boji nepřehledná
  • časem stereotypní

Závěr:

Hra v lokální kooperaci dvou hráčů na nějakou chvíli zabaví a to je hlavní. Na své si tak přijdou nejenom retro fandové původní verze, ale i ti, kteří původní verzi neznají.

Recenzovaná verze:
PlayStation 4

%

Pařanovo hodnocení

 

Reaguj na tento příspěvek a zapoj se do diskuze na Facebooku:

Microsoft Xbox Series X|S CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/xbox.skupina/permalink/731324298187695/

Steam ⚡ Epic Games Store CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/pc.games.skupina/permalink/870001154051542/