Arkanoid je ikonická arkádová hra vyvinutá společností TAITO Corporation v roce 1986. Sice se jedná o čistokrevnou arkádovou záležitost, přesto má i nějaké vysvětlení a příběh. Když je mateřská loď ARKANOID napadena, malé kosmické lodi VAUS se podaří uniknout, ale skončí zkroucená do jiné dimenze. Při putování v interdimenzionálním labyrintu poté musí VAUS zničit bloky zvané „spacewalls“, aby porazil tvůrce bludiště odpovědného za zničení lodě ARKANOID.

Tato novinka Arkanoid – Eternal Battle vyvinutá talentovaným francouzským studiem Pastagames, představuje návrat ikonické hry na rozbíjení bloků. Vůbec poprvé v ní můžou hráči soutěžit proti sobě. Hra totiž obsahuje i režim Eternal Battle, který posouvá arkádový zážitek na zcela novou úroveň. Tento Battle Royale režim nabízí možnost soutěžit mezi 25 hráči online.

Hra je dostupná pro platformy: PlayStation 4/5, Xbox One/Series, Nintendo Switch a PC/Steam.

Arkanoid Eternal Battle je pěkná hra, která nabízí klasickou arkádovou hratelnost ve trošku jiném kabátku. Oceňuji na ní hlavně lokální multiplayer, kdy se dá hrát až ve čtyřech hráčích a i na malé obrazovce je hrací pole pořád přehledné.

Chválím i režim RETRO, kdy je možné si zahrát původní hru z roku 1986, což ocení její největší pamětnici. V režimu NEO musíš pak porazit hlavního antagonistu DOH.

Co mi naopak vadí, je absence skutečných hráčů. Nepomůže ani CROSSPLAY nastavení. V režimu Eternal Battle jsou tak ostatní hráči nahrazenou umělou inteligencí – AI hráči. Je možné, že jsem skutečné hráče nedostal kvůli svému nízkému levelu. Na streamu jsem po několika zápasech postoupil z levelu 0 na 1 a přesto jsem měl všech svých 24 protihráčů AI. Levelování tu trvá dlouho a třeba v takovém Tetrisu 99 jsem měl skutečné hráče vždy, tam ani booti nebyli třeba.

Nedostatku hráčů v online hraní by pomohl free-to-play model po vzoru Fortnite, či členství v Nintendo Online, kdy je Battle Royale režim ve hrách Tetris 99 i Pac-Man 99 zdarma.

Pařani na streamu dali této hře pěkné dvě ⭐⭐ pařanské hvězdy (hra s hodnocením 75-85%) a já s nimi musím souhlasit. Myslím, že tě hra nezklame. Celkové naše shrnutí a hodnocení je v průběhu a hlavně na konci videa.

Všechna RETRO ARCADE hry v novém kabátku lze shlédnout zde ☛ https://www.youtube.com/playlist?list=PL67zygmxgY6210vm79-fdJ4HHDntV2mDR

Více o této Switch verzi zde: https://www.nintendo.com/store/products/arkanoid-eternal-battle-switch/

Pusť si můj gameplay test:

Klady

  • klasická arkádová hratelnost
  • líbivá přehledná grafika
  • lokální multiplayer pro až 4 hráče
  • mnoho režimů hraní

Zápory

  • pomalé levelování
  • chybí online hráči

Závěr:

Pěkná hra, ale hlavní lákadlo moc nenaláká, když v něm (minimálně na začátku) chybí skuteční hráči. Naštěstí hra obsahuje ale i mnoho jiných režimů a tak není o zábavu nouze.

Recenzovaná verze:
Nintendo Switch

%

Pařanovo hodnocení

 

Reaguj na tento příspěvek a zapoj se do diskuze na Facebooku:

Microsoft Xbox Series X|S CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/xbox.skupina/permalink/726644871988971/

Steam ⚡ Epic Games Store CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/pc.games.skupina/permalink/864800291238295/