Ve hře My Universe: My Baby Dragon budeš mít jako nový pečovatel o draky na starosti svoje vlastní dračí jesličky. Bez ohledu na jeho živel (voda, vzduch, oheň nebo země), tvé dračí mláďata budou potřebovat hodně lásky a pozornosti, aby rostli a dařilo se jim. Budeš muset být pozorný k jejich potřebám, abys jim mohl poskytnout jejich oblíbené pochoutky. Sleduj, jak se vylíhnou a pomozte jim rozvíjet jejich magické dovednosti, mazli se s nimi a krm je, dokud neodejdou do Dračí školy. Pouze ti nejlepší pečovatelé, kteří jsou schopni rozšířit své magické znalosti, získají drakovu důvěru a možná se dokonce stanou jeho přáteli.

Hra je dostupná pro platformy: Nintendo Switch, PS4/PS5 a PC/Steam. Já jsem měl možnost ji otestovat přes Nintendo Switch a technicky tam běží dobře. Grafika je 3D animovaná z izometrického pohledu. Svým stylem přístupná i nejmenším dětem.

Hratelně mi tento herní počin připomíná ve své době dost populární elektronickou hračku Tamagoči, kdy jsi měl domácí zvířátko, o které jsi musel pečovat a starat se, aby bylo spokojené.

Zpět ale k této hře. Svého dráčka tu nejen že krmíš a koupeš, ale i trénuješ. Hned ze začátku hry po vylíhnutí tvého prvního dráčka máš k dispozici dvě trénovací minihry. Tou první je technika střelby, kdy učíš svého dráčka firebally a tou druhou je létání, kdy se snažíš proletět levitujícími kruhy a sbírat u toho zlaté mince. Aby to bylo těžší, tak obě tyto minihry jsou časově omezené a musíš to nejen správně udělat – sestřelit či proletět, ale i do daného limitu stihnout. Odměnou za jejich splnění ti bude finanční bonus a modré krystaly.

Hra je svým pojetím vhodná spíše pro ty nejmenší děti. Po čase nastupuje stereotyp. Je to dost repetitivní, byť každý dráček má jiný vizuál a trochu jiné potřeby. Taktéž mě mrzí, že hra neobsahuje českou lokalizaci formou titulků. Na druhou stranu v rámci výuky angličtiny by dětem hra mohla posloužit též. Dospělý u této hry nevydrží, na něj ani hra cílená není a je to vlastně i dobře.

Pařani na streamu dali této hře jednu ⭐ pařanskou hvězdu (hra s hodnocením 60-70%), což je lepší průměr. Ve slevové akci bych o této hře popřemýšlel. Celkové naše shrnutí a hodnocení je v průběhu a hlavně na konci videa.

Všechna pařanská videa z konzole Nintenda Switch lze shlédnout zde ☛ https://www.youtube.com/playlist?list=PL67zygmxgY62MKAUQyYct5diYo8wLLT5X

Více o hře a její nákup zde: https://www.nintendo.com/store/products/my-universe-my-baby-dragon-switch/

Pusť si můj gameplay test:

Klady

  • vhodná hra pro malé děti
  • rozvíjí vnímavost a pozornost
  • příjemný animovaný vizuál

Zápory

  • časem dost repetitivní
  • triviální postupy a minihry
  • absence české lokalizace

Závěr:

Hra je vhodná pro ty nejmenší, aby si vytvořili vztah ke zvířátkům a naučili se být pozorní. Dospělejší jedince hra nejspíš brzy začne nudit.

Recenzovaná verze:
Nintendo Switch

%

Pařanovo hodnocení

 

Reaguj na tento příspěvek a zapoj se do diskuze na Facebooku:

Steam ⚡ Epic Games Store CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/pc.games.skupina/permalink/881124842939173/