Akční bojovku Mortal Kombat 11 od NetherRealm Studios jsem hrál na streamu v dubnu 2019 a DLC s 6 novými bojovníky jsem testoval v květnu 2020. V obou případech to bylo na výkonném počítači. Nyní se ke mě dostala jeho ultimátní edice, která obsahuje vše, co doposud do této hry vyšlo a navíc je to graficky vylepšené pro next-gen konzole. Potěšitelné na této edici je také fakt, že majitelé původní základní verze mají upgrade v případě next-gen konzolí PlayStation 5 a Xbox Series naprosto zdarma. Pojďme se tedy podívat, co všechno tato edice obsahuje a jak se i na PlayStation 5 konzoli hraje.

Nadupaná obsahem

Tato ultimátní edice je doslova přecpána novým obsahem. Zahrnuje totiž nové herní postavy, mezi něž patří edenianský královský polobůh jménem Rain, krvelačná bojovnice Mileena, což je hybridní edenianský a tarkatanský klon slavné princezny Kitany a třetí postavou – jak se říká do třetice všeho dobrého, se můžeš těšit i na neohroženého Ramba, kterého jistě znáš z akčních filmů se Sylvesterem Stallonem a který této postavě dokonce propůjčil svůj hlas!

Díky příběhovému rozšíření Mortal Kombat 11: Aftermath získáváš další tři hratelné postavy: Fujin, Sheevu a RoboCopa. Nechybí k nim ani deset oblečků, takže si je můžeš vymódit. V Kompat Packu, který je součástí této hry je ještě šest dalších postav: Shang Tsung, Nightwolf, Sindel, The Joker, Terminator T-800, Spawn a 25 obleků.

Hra je i nabitá novými funkcemi a režimy pro všechny hráče včetně: Story, Custom Character Variation System, Stage Fatalities, Friendships, Online, Towers of Time, Tutorial, Krypt, Kombat League a všech charakteristických Fatalities postav, které zobrazují brutální filmové vizuály.

Není toho málo že? Jestli jsi dosud tuto bojovku nevlastnil, máš teď příležitost ji mít v té nejlepší kondici, co kdy vyšla a navíc v perfektní next-gen grafice!

Nejhezčí bojovka

MK11 Ultimate je na PS5 doslova nejhezčí bojovkou, jakou jsem kdy hrál. Hra běží ve skutečném nativním rozlišení 4K a to při 60 snímcích za vteřinu. Vylepšeno bylo nasvícení a řekl bych že i některé textury. Ta hezčí grafika je prostě poznat. Hrozně fajnově se na to kouká a také i hraje. Vše samozřejmě navíc běží na PS5 naprosto plynule. Díky jeho rychlému SSD disku jsou nahrávací časy doslova bleskové a na spuštění soubojů vůbec nečekáš.

Na streamu jsem s Jokerem vyzkoušel lokální multiplayer – hezky proti sobě a náramně jsme si tenhle gameplay užili. Dostávat s Robocopem na zadek od svého oponenta Jokera hrajícího za Jokera bylo bomba a vůbec všechny ty postavy ve hře jsme si náramně užili. Kde jinde také máš možnost si zahrát za tolik slavných filmových postav, které navíc vypadají opravdu realisticky?

Zábava má zelenou

Samotný gameplay hry je parádní. Soubojový systém je zábavný. Líbí se mi, že se dají v aréně využít k boji i objekty, jenž působí jako rekvizita. Systém komb je na zapamatování sice složitý, ale naučit se dá. Fatality a jiné brutalitní animace jsou tak kochající, že z toho až pusu budeš mít vyšpulenou. Té hře vlastně ani není co vytknout. Snad jen, že ten DualSense ovladač mohl být lépe využit. Pokud jsi protivníkem zasažen, sice zavibruje podle toho, zda rána přišla zprava či zleva, ale ve skutečnosti je to tak jemné, že si toho možná ani nevšimneš. Uvítal bych zde větší podporu chytrých funkcí tohoto ovladače.

Pokud hraješ sám, doporučuji si nejdříve zahrát příběhovou kampaň, která tě slušně zabaví. Užiješ si v ní krásný příběh, který je prokládám akčními souboji vyžadující tvoji aktivitu. Chvilku tak hraješ a pak se i kocháš. Cvičit si můžeš i komba a připravovat se na větší výzvy. Tou může být i tvůj kamarád, který to také umí a který se nebude chtít nechat tebou porazit. Kdo zvítězí? No přeci ten nejlepší!

Pusť si náš testovací gameplay z PS5:

Další záběry ze hry

Závěrečné hodnocení

Klady

  • plynulá 4K grafika se 60fps
  • vizuálně nejhezčí bojovka
  • spousta obsahu a nových postav
  • okamžité nahrávací časy
  • mnoho komb a zábavná hratelnost
  • zdarma pro majitelé starší verze

Zápory

  • je to jen kompletní edice, ne nový díl
  • DualSense mohl být lépe využit

Závěr:

Mortal Kombat 11 Ultimate je díky next-gen konzolím a nadupaného obsahu bezesporu nejlepší bojovkou, jaká se může v současné době hrát. Grafiku ostrou jak břitva, zábavnou hratelnost a bleskové nahrávací časy ocení každý a mě nezbývá, než tuto hru pařanům doporučit, nebudou litovat.

Recenzovaná verze:
PlayStation 5

%

Pařanovo hodnocení