Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin je JRPG spinoff (odbočka) klasické série Honster Huntera. První Stories díl vyšel před 5 lety pro kapesní konzoli 3DS a zaznamenal úspěch. Hra se proto portovala i pro mobilní Android a iOS.

Oproti klasickému Monster Hunterovi to má jisté odlišnosti. Je to více pohádkovější a tomu i odpovídá grafika. Na rozdíl od původní série máš zde spíše roli jezdce než lovce, přátelíš se s příšerami, ale samozřejmě s těmi zlými i bojuješ, velkou roli tu hraje líhnutí vajec a při boji je dodržován tahový bojový systém.

JRPG styl

Přiznám se bez mučení, že JRPG bojový systém připomínající kámen-nůžky-papír není můj oblíbený styl. Při boji máš na výběr z rychlých, silných a technických útoků. Na některou z příšer zabírá silný útok, na jinou rychlí a na další technický.

K tomu všemu si můžeš při boji nabíjet speciální synergický útok, který pak z nepřátel udělá pěkné řešeto. Asi nemusím zmiňovat, že takovýto útok vypadá velice efektivně a je u toho krásná animace. Prostě klasický JRPG styl, který nemusí sednout každému, ale dá se na něho zvyknout a mnoho hráčů tento styl i miluje.

Stories značí Příběh

Pod názvem Stories si každý představí příběh a tedy i hru, která bude spíše o vyprávění příběhů, než o neustálém zabíjení zlých příšer. Bohužel tě musím zklamat, příběh to sice nějaký má, ale o jeho výpravnosti se nedá moc povídat.

Podstata hlavního příběhu je stejná, jako má většina hrdinských her a točí se opět o hrozící zkáze celého světa a na tobě je, aby jsi toto hrozící nebezpečí včas zastavil. Naštěstí ale hra obsahuje spoustu variabilních lokací u kterých se budeš i kochat a jsou tu i menší příběhové úkoly, takové epizodky, u kterých se dobře zabavíš.

 

Hratelnost nadevše

Hru zachraňuje bezesporu její hratelnost. Překvapivě to není kvůli akčním soubojům, ale díky hamižným a rodičovským pudům. Ve hře je totiž velká spousta různých věcí, která se dá sbírat a z dostupných materiálů si posléze můžeš svého hrdinu vylepšovat.

Stejně jako v prvním díle je zde velký důraz na chovatelství. Nalézáš nevyklubaná vajíčka, ze kterých se ti budou líhnout dráčci a různé příšerky. Je zde dokonce zakomponován systém genetiky a své příšerky si tak můžeš upravovat k obrazu svému.

Hudební skvost

Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin vyšel pro herní systémy PC (je k dispozici i na Steamu) a Nintendo Switch. Hrál jsem to na počítači a mohu říci, že grafika hře ostudu sice nedělá, ale je dobře poznat, že má určité omezení vyplývající s technickým omezením cílené na konzoli Switch. Koridorovost a jednoduchost některých lokací této myšlence nahrává. Na druhou stranu mnohé scenérie vypadají graficky úchvatně, takže to tolik nevadí.

S počítačovou verzí s grafikou RTX 3060 jsem neměl technické problémy a vůbec jsem si nemohl na kolísavý framerate stěžovat. Slyšel jsem, že tímto problémem však trpí konzolová verze. Je možné, že to u ní dodatečný update vyřeší.

Co musím na této hře opravdu pochválit je kromě výše zmíněných kladů i délka hry nabitá solidním obsahem a hudební doprovod, který je na hodně vysoké úrovni. Všechny melodie ve hře působí velice příjemně a doslova tě lákají vydat se za dalším dobrodružstvím. Soundtrack z této hry bych byl schopen poslouchat permanentně.

Pusť si můj let’s play z PS5:

Další záběry ze hry

Závěrečné hodnocení

Klady

  • excelentní hudební doprovod
  • spousta obsahu, příšer a vybavení
  • dlouhá herní doba čítající desítky hodin
  • zábavné vylepšování a vychovávání příšer

Zápory

  • slabší příběh navíc bez českých titulků
  • technické omezení cílené na systém Switch

Závěr:

Pokud máš rád japonský vizuální styl i jeho taktické tahové souboje, rád vylepšuješ své herní postavy, nalézáš v sobě i určité chovatelské sklony a nechybí ti srdce dobrodruha, je tahle hra přesně pro tebe a ber ji všemi deseti!

Recenzovaná verze:
PC (Steam)

%

Pařanovo hodnocení

Reaguj na tento příspěvek a zapoj se do diskuze na Facebooku:

Steam ⚡ Epic Games Store CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/203094947408836/permalink/544946616556999/

Ohodnoť tuto recenzi, nebo ji sdílej: