Nové taktické RPG Marvel‘s Midnight Suns z dílny společností 2k a Firaxis Games tě postaví tváří v tvář proti nadpřirozeným silám, zatímco se spojí s poslední obrannou linií Země – Midnigh Suns.

Za hrou stojí Firaxis Games, legendární studio, které má za sebou celosvětově uznávané série XCOM a Civilization. Jejich nejnovější hra Marvel‘s Midnight Sun kombinuje bohatý příběh, vztahy mezi postavami, přizpůsobení a RPG s taktickou strategií a bojovými mechanikami revoluční nové karetní taktické hry.

K této hře se i vyjádřil výkonný viceprezident Marvel Games Jay Ong: „Tým Firaxis vytvořil v Marvel’s Midnight Suns pozoruhodnou hru. Autenticita a láska k našim Marvel postavám prostupuje každou bitvu, rozhodnutí a interakci. Je to splněný sen pro každého fanouška Marvelu, který kdy snil o tom, že bude moci nejen bojovat po boku legendárních hrdinů Marvel, ale také mezi nimi žít.“

Já osobně na hře nejvíce oceňuji poutavý příběh, pěkně využitý materiál světa Marvelu a zábavný soubojový systém, ve kterém je důležitý i průzkum okolí. Tví hrdinové totiž mohou využívat ležící předměty ve své blízkosti a útočit s nimi na své protivníky. Taktéž karetní systém je povedený a rozhodně nenudí.

Naopak grafická stránka hry je trochu slabší, ale s přihlédnutím, že hra vychází pro všechny herní platformy, se to dá pochopit. Při hraní na konzoli PlayStation 5 není plně využit ovladač DualSense. Díky jeho haptice a zajímavým vibracím by přitom prožitek ze hry a vcítění se ho hrdinů výrazně osvěžilo. Taktéž je škoda, že hra neobsahuje českou lokalizaci formou titulků.

Hra je k dispozici pro systémy: Play Station 5, Xbox Series a PC (Epic Games/Steam). Verze pro PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch budou k dispozici později.

Pařani na streamu dali této hře pěkné dvě ⭐⭐ pařanské hvězdy (hra s hodnocením 75-85%) a já s nimi musím souhlasit. Myslím, že tě hra nezklame. Celkové naše shrnutí a hodnocení je v průběhu a hlavně na konci videa.

Gameplay playlist komiksových hrdinů ve hrách lze shlédnout zde ☛ https://www.youtube.com/playlist?list=PL67zygmxgY62IluTmOkGh5IPDt5ia_m5I

Více o hře a její nákup zde: https://www.xzone.cz/katalog.php?term=Marvel%E2%80%99s+Midnight+Suns

Pusť si můj gameplay test z konzole PlayStation 5:

Klady

  • poutavý příběh
  • pěkně využitý materiál světa Marvelu
  • zábavný soubojový systém

Zápory

  • slabší grafická stránka
  • absence českých titulků
  • nevyužitý potenciál DualSense

Závěr:

Nejen fanoušci světa Marvelu u této hry zaplesají blahem. Poutavý příběh a skvěle funkční soubojový systém ocení každý hráč taktických strategií.

Recenzovaná verze:
PlayStation 5

%

Pařanovo hodnocení

 

Reaguj na tento příspěvek a zapoj se do diskuze na Facebooku:

Microsoft Xbox Series X|S CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/xbox.skupina/permalink/706706050649520/

Steam ⚡ Epic Games Store CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/pc.games.skupina/permalink/843219936729664/