The Callisto Protocol je příběhová hororová hra z pohledu třetí osoby, která se odehrává 300 let daleko v budoucnosti. Ujmeš se role Jacoba Lee – oběti osudu uvržené do věznice Black Iron, věznice s nejvyšší ostrahou na Jupiterově měsíci, Callisto. Když se vězni začnou proměňovat v monstrózní stvoření, vězení je uvrženo do chaosu. Aby Jacob přežil, musí se probojovat do bezpečí a uniknout z věznice, přičemž zároveň odhalí temná a znepokojivá tajemství ukrytá pod povrchem Callisto. Pomocí jedinečné směsi střelby a boje na blízko bude Jacob muset upravit svou taktiku, aby mohl bojovat s rychle se vyvíjejícími tvory a zároveň hledat nové zbraně, vybavení a schopnosti, aby mohl překonat rostoucí hrozbu a uniknout hrůzám Jupiterova Mrtvého Měsíce.

Za titulem stojí režisér Glen Schofield, který se v minulosti podílel na tvorbě série Dead Space a je to opravdu znát. Hra sice nevede za ručičku, chybí minimapa a hráč se ve spleti chodeb občas ztrácí, ale má to svoji atmosféru. Hlavní postava totiž taktéž neví, kde je a kam má přesně jít. To, že je The Callisto Protocol pekelně těžká má také svoje klady. Tolik napětí a strachu o život jsem dlouho v žádné hře neměl. Vizuální i zvuková stránka hry je úchvatná a skvělý příběh to vše doplňuje. Za mě je The Callisto Protocol asi opravdu nejlepší hrou roku. To co jsme na Dead Space milovali je zpět a to dokonce v té nejlepší možné formě.

The Callisto Protocol je dostupný pro systémy: PS4/PS5, XO/XS a PC/Steam. Doporučuji ti ke hraní spíše konzolové next-genové verze. Hra při vydání na PC totiž není v nejlepší formě. Já ji pařím přes nejvýkonnější konzoli současnosti Xbox Series X a nemohu si její optimalizaci i stabilitu vynachválit.

Pařani na streamu dali této hře maximální tři ⭐⭐⭐ pařanské hvězdy (hra s hodnocením 90-100%). Je to prostě herní bomba, kterou si nesmíš nechat ujít. Celkové naše shrnutí a hodnocení je v průběhu a hlavně na konci videa.

Všechna pařanská videa z tohoto let’s play seriálu lze shlédnout zde ☛ https://www.youtube.com/playlist?list=PL67zygmxgY61HcuK2aMo5D5K3rZKthnQa

Více o hře za její nákup zde: https://www.xzone.cz/katalog.php?term=The+Callisto+Protocol

 


 

Reaguj na tento příspěvek a zapoj se do diskuze na Facebooku:

Microsoft Xbox Series X|S CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/xbox.skupina/permalink/705380490782076/

Steam ⚡ Epic Games Store CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/pc.games.skupina/permalink/841791343539190/