Horse Tales: Emerald Valley Ranch je animovanou adventurou a i tak trochu netradičním „akčním simulátorem“. Skrze mladičkou jezdkyni v ní totiž budeš prožívat dobrodružství na ranči umístěném v malebném Emerald Valley, kde se často dějí zázraky. Chopíš za uzdu svého koně a zamíříš s ním na výpravu po okolí. Čeká tu na tebe propracovaný herní svět, ve kterém není o záhady a místa k prozkoumání nouze. Když tě navíc omrzí průzkum, vždy budeš mít dost prostoru pro odpočinek!

Hra vyšla pro systémy: PS4/PS5, PC/Steam a Nintendo Switch. Já jsem si testoval přes konzoli PlayStation 5. V rámci této konzole zamrzí, že není plně využit jeho DualSense ovladač. Hra se chová jako na klasickém gamepadu.

Taktéž zamrzí absence české lokalizace, ale to se dá pochopit, protože se jedná o titul, který se nebude masivně u nás prodávat. Co se pochopit už moc nedá, je její technický stav při vydání. Ve hře se mi postava s koněm dvakrát zasekla a nedalo se s ní pohybovat. Nepomohlo ani následné ukončení a opětovné spuštění hry. Zůstali jsme zaseknuti permanentně, levitovali jsme ve vzduchu a bylo nutné hru hrát znovu od začátku. Pro důkaz si pusť přiložené video, kde je to zaznamenaný.

Je to hodně škoda, protože celkově je hra opravdu zajímavá a uklidňující s celkem pohledným animovaným vizuálem. V podstatě se jedná o hezkou explorativní adventuru s možností ježdění na koni a stavění. Proto doufám, že se snad povede vývojářům její technický stav doladit.

Pařani na streamu dali této hře jednu ⭐ pařanskou hvězdu (hra s hodnocením 60-70%), což je lepší průměr. Ve slevové akci bych o této hře popřemýšlel. Celkové naše shrnutí a hodnocení je v průběhu a hlavně na konci videa.

Všechny pařanské videa herních novinek lze shlédnout zde ☛ https://www.youtube.com/playlist?list=PL67zygmxgY62CSTM0MM48sN6JS8oeBOrN

Více o hře a její nákup zde: https://www.xzone.cz/katalog.php?term=Horse+Tales%3A+Emerald+Valley

Pusť si můj gameplay test:

Klady

  • příjemný animovaný vizuál
  • objevování a stavění
  • nenásilná hra pro děti

Zápory

  • absence české lokalizace
  • nevyužitý potenciál DualSense
  • technický stav

Závěr:

Horse Tales: Emerald Valley Ranch je zajímavá nenásilná adventura, kterou doporučuji mladším hráčům a hráčkám. Zejména dívčímu srdci by tato hra mohla nejvíce sedět. Po odladění technických neduhů a získání lepší cenové nálepky, by hra mohla být zajímavá ke koupi.

Recenzovaná verze:
PlayStation 5

%

Pařanovo hodnocení

 

Reaguj na tento příspěvek a zapoj se do diskuze na Facebooku:

Steam ⚡ Epic Games Store CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/pc.games.skupina/permalink/844060969978894/