Originální akční adventura Clash: Artifacts of Chaos, s tak trochu komiksovou grafikou, tě zavede do světa Zenozoik, kde se setkáš s velmi netradičními postavami. Hlavní hrdina příběhu Pseudo zachrání jednoho dne tvora jménem Boy a stane se jeho společníkem a ochráncem. Společně s malým chlupáčem Boyem na rameni budeš putovat krajinou, bojovat s protivníky, až se postupně dostaneš k hlavnímu záporákovi hry.

Hra tě zavede do podivného, téměř groteskního fantasy světa zvaného Zenozoik. Tady se vžiješ do Pseuda, mocného mistra bojových umění, který žije v ustraní kvůli vzpomínkám, které ho sužují. Jeho samotářský život skončí ve chvíli, kdy potká malého osiřelého tvora Boye obdařeného schopností léčit. Jeho záhadné schopnosti přitáhly pozornost Gemini, Paní artefaktů. Psycho se ho rozhodne chránit, jenže kdo mohl tušit, že jsou do všeho zapleteny mnohem větší síly. Svět a civilizace Zenozoiku, ve kterých se promítají surrealistické a punk-fantasy prvky, jsou plné fascinujících postav, bytostí i krajin. Toulej se touto fascinující zemí a poznávej zdejší cesty, obyvatele a dávná tajemství, včetně slavných artefaktů. Ty ti pomůžou porazit Gemini a zavedou tě až za hranice tvoji představivosti.

Zatímco budeš svádět boje s žoldáky, kteří tě pronásledují, a rozvíjet své přátelství s Boyem, musíš se postavit své minulosti a proniknout do zdrojů chaotické společnosti Zenozoiku. Největší zbraní jsou tvoje pěsti a rychlost. Útoč, uhýbej, omračuj, blokuj, paríruj a prováděj speciální útoky. Přepni si do pohledu první osoby a používej unikátní techniky: je jenom na tobě, jestli využiješ příležitost k dosažení vítězství a vyvaruješ se chyb, které by se ti mohly záhy stát osudnými. Během svého dobrodružství se naučíš různá bojová umění a libovolně je můžeš střídat podle situace, typu nepřítele a svých preferencí. Vítězství  ti umožní vylepšovat vlastnosti a útoky, a postupně si můžeš vyladit svůj unikátní styl. Před bojem můžeš protivníka vyzvat ke hře v kostky, přičemž vítěz určuje pravidla střetu – často ve svůj prospěch. Přivolání nestvůry jako spojence, zahalení oblasti mlhou, nasazení okovů omezujících pohyb… rituál zdaleka neurčuje výsledek boje, ale představuje příležitost, kterou můžeš využít, pokud ho vyhraješ, nebo výzvu, kterou musíš chytře pokořit, pokud prohraješ.

Pařani na streamu dali této hře pěkné dvě ⭐⭐ pařanské hvězdy (hra s hodnocením 75-85%) a já s nimi musím souhlasit. Myslím, že tě hra nezklame. Celkové naše shrnutí a hodnocení je v průběhu a hlavně na konci videa.

Clash: Artifacts of Chaos od vývojářů ACE Team a vydavatele Nacon vyšla 9. března pro PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series a PC.  Na český trh ji přinesl distributor Playman.

Pusť si Rudův gameplay test:

Klady

  • originální vizuál a mechanismy
  • netradiční hlavní hrdina
  • zábavný soubojový systém
  • líbivý soundtrack

Zápory

  • nepřehledné prostředí
  • stereotypní hratelnost
  • absence českých titulků

Závěr:

Clash: Artifacts of Chaos je tak trochu rozporuplná hra. Originalita a soubojový systém je její největší výhodou. Celkově sice není tak úplně pro každého, ale své fanoušky si určitě najde.

Recenzovaná verze:

Xbox Series X

%

Pařanovo hodnocení

 

Reaguj na tento příspěvek a zapoj se do diskuze na Facebooku:

Microsoft Xbox Series X|S CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/xbox.skupina/permalink/789895268997264/

Steam ⚡ Epic Games Store CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/pc.games.skupina/permalink/933673977684259/