Z titulu, který kdysi začínal jako specializovaná hra pro zemědělské nadšence, se stala multimilionová a rodinná franšíza pro všechny hráče: GIANTS Software, vývojářská společnost, která se rozrostla ve vydavatele, s nadšením oznamuje, že Farming Simulator, mezinárodně uznávaná simulační série, slaví 15. narozeniny. Nejen věk stále rostoucí série je důvod k oslavám. Společnost GIANTS Software totiž odhaluje, že hráči do série stáhli 2,5 miliardy modifikací.
První Farming Simulator na PC vyšel 14. dubna 2008 – odstartoval tak novou sérii, jež se průběžně vyvíjela ve významnou herní značku. Na této cestě bylo dosaženo mnoha milníků, jak ukazuje výroční trailer: Od kooperativního multiplayeru ve Farming Simulatoru 2011 a uvedení kapesních dílů série s Farming Simulatorem 2012, následovaných konzolovými verzemi v roce 2013 přes vytvoření oficiální ligy esportu s Farming Simulatorem 19 až po hru více hráčů napříč platformami ve Farming Simulatoru 22.
„Děkujeme všem fanouškům, kteří se k nám v průběhu let přidali,“ komentuje výročí Christian Ammann, generální ředitel GIANTS Software. „Zejména těm, kteří s námi byli od začátku, a všem talentovaným a angažovaným fanouškům, kteří vytvořili takřka nezměrné množství uživatelského obsahu. Buďte si jisti, že společně s vámi a našimi partnery budeme Farming Simulator v budoucnu dále vylepšovat.“
Společnost GIANTS Software od počátku udržovala úzký kontakt se zemědělským průmyslem a souvisejícími firmami a v současné hře se nachází více než 150 oficiálních značek. A zatímco GIANTS Software neustále rozšiřuje Farming Simulator 22 o bezplatný a placený obsah, aby do hry přinesl ještě více renomovaných zemědělských značek, zbrusu nové stroje a další herní prvky, modifikace jsou nejen povoleny, ale hojně podporovány.
Společnost prozradila, že v rámci celé série a na více platformách bylo staženo 2,5 miliardy modifikací. Oddanost společnosti uživatelskému obsahu dokládá nejen to, že interní oddělení QA mody kurátoruje, ale také aktivně testuje a nabízí oficiální modifikační nástroje a návody.
Farming Simulator 22 je dostupný pro PC, Mac, PlayStation 5, Xbox Series X|S, PlayStation 4 a Xbox One s českými titulky. Pro hru je k dispozici Year 2 Season Pass, který obsahuje čtyři balíčky a rozšíření – fanoušci tak ušetří až 30 % v porovnání se samostatným pořízením obsahu. Farming Simulator 23 vyjde 23. května 2023 na Nintendo Switch a mobilní zařízení. Na Switchi bude mít poprvé české titulky.

Podívej se na časovou osu a milníky Farming Simulatoru v traileru:

Zdroj: Playman

Reaguj na tento příspěvek a zapoj se do diskuze na Facebooku:

Microsoft Xbox Series X|S CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/xbox.skupina/permalink/789906048996186/

Steam ⚡ Epic Games Store CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/pc.games.skupina/permalink/933686251016365/

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: