V novém akčním open world RPG Atlas Fallen budeš brázdit písky věčné země plné dávných nebezpečí, tajemství a záblesků minulosti. Budeš lovit legendární monstra, používat mocné zbraně měnící svoji podobu a ničivé schopnosti na bázi písku ve spektakulárních bojích se supersilami.

Příběh je klasický, co by otrok získáš mocný artefakt – rukavici, která ti propůjčí magickou sílu a dokonce s tebou bude i komunikovat. Příběh se pak točí jak jinak, než o záchraně světa. Dialogy i úkoly  jsou jednoduší, ale neurazí.

Hlavní prim zde hrají totiž akční pasáže, jenž jsou takovou zábavnou hack-and-slash rubačku ve stylu God of War s možností kombinací útoků. Boss fight souboje jsou zde samozřejmě také přítomné a nenudí.

Hra obsahuje i prvky parkuru a menších puzzle řešení, kdy je nutné se dostat včas na určitá vyvýšená místa, zdolávat různé překážky apod. Celkově to sice nepřináší zásadně nic nového, ale v rámci své herní náplně to hráče zabaví.

Musím pochválit i cestování po poušti, které není pomalé na velbloudech, ale naopak rychlé díky surfujícím botám. Hra má tak díky tomu tu správnou dynamiku.

Za sebe jsem s grafickým ztvárněním v této hře spokojen, byť některé lokace v poušti působí prázdně. Vizuálně i hratelně se mi Atlas Fallen líbí více, než jemu podobný titul Forspoken, který měl navíc i řadu technických chyb.

Velkým přínosem u této hry je, že celou příběhovou kampaň lze hrát nejenom klasicky sám v singleplayer režimu, ale také si ji dát v kooperativním s kamarádem.

Nejvíce u Atlas Fallen oceňuji českou lokalizaci, která je dostupná nejen pro PC, ale i konzole. Hra totiž vyšla s českými titulky pro PlayStation 5, Xbox Series X|S a digitálně na PC. Krabicovou verzi PS5 a Xbox Series X|S můžeš získat v edici s dárky: bandana potištěná runami ze hry, stylový náramek s logem, fan plakát, pestrobarevná sada pohlednic s artworky ze hry a digitálními bonusy.

Pařani na streamu dali této hře pěkné dvě ⭐⭐ pařanské hvězdy (hra s hodnocením 75-85%) a já s nimi musím souhlasit. Myslím, že tě hra nezklame. Celkové naše shrnutí a hodnocení je v průběhu a hlavně na konci videa.

Více o hře a její nákup zde: https://www.xzone.cz/katalog.php?term=Atlas+Fallen

Pusť si můj gameplay otvírák:

Klady

  • akční pasáže
  • kooperativní režim
  • česká lokalizace

Zápory

  • slabší dialogy a příběh
  • některé lokace jsou prázdnější
  • hratelně příliš klasické

Závěr:

Atlas Fallen může na první dojem působit svěžím dojmem, ale v zásadě se jedná o lehce nadprůměrné akční RPG, které sice extrémně nenadchne, ale také ani neurazí. Hru drží nad vodou poměrně líbivá grafika, akční pasáže, dobrý technický stav a česká lokalizace.

Recenzovaná verze:
Xbox Series X

%

Pařanovo hodnocení

Reaguj na tento příspěvek a zapoj se do diskuze na Facebooku:

Microsoft Xbox Series X|S CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/xbox.skupina/permalink/844447166875407/

Steam ⚡ Epic Games Store CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/pc.games.skupina/permalink/998904887827834/

 

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: