Rok 2021 bude fantastickým rokem pro fanoušky Xboxu. Vydání next-gen konzolí Xbox Series X a Xbox Series S spouští kanonádu nových titulů, které budou exkluzívní pro tuto platformu.

V letošním roce roce se tvůrci z celého světa dostanou hlouběji do síly konzolí Xbox Series a přinesou Xbox hráčům obrovskou škálu nového herního obsahu. Tento rok se zapíše do dějin jako rok Xboxu!


Adios – 2021

Adios je filmová hra z pohledu první osoby, která tě bude nutit dělat složitá rozhodnutí. Rozhodli jsi se například, že nejsi v pořádku, když používáš svá prasata k likvidaci těl. Tvůj kamarád – nájemný vrah – k tobě totiž chodí, aby jsi mu uklízel těla. On nechce, aby jsi přestal. Ví, že neexistuje nic jako odvykačka, takže se tě pokusí přesvědčit, že děláš chybu. To, jak zareaguješ, určí zbytek tvého života.

Adios

Team up with friends and family in Adios Amigos on Xbox One | TheXboxHub

The Artful Escape – 2021

The Artful Escape (Umělecký útěk) od vývojářů Beethoven/Dinosaur a vydavatele Annapurna Interactive vypráví příběh Francise Vendettiho, který se vydává na vícerozměrnou cestu k vytvoření své divadelní osobnosti. Hra je příběhovou akční adventurou, obsahující vizuálně světelně laserové prvky, úžasnou hudbou a oduševnělou zprávou o tom, co znamená najít své pravé já.

The Artful Escape

The Artful Escape Interview: 'Traditional Music Games Don't Feel Like Playing Music To Me'

The Ascent – 2021

Mega korporace, která tě vlastní i všechny ostatní – The Ascent Group, se právě zhroutila. Nastává zmatek a chaos, bezpečnost a pořádek jsou silně narušený a všichni jsou bez ochrany. Zastav gangy nepřátelské korporace, která chce převzít moc a objev, co se skutečně stalo v tomto sólovém a kooperativním akčním RPG odehrávajícím se v cyberpunkovém světě. The Ascent vyvinulo studio Neon Giant a vydává společnost Curve Digital. Hra na Xbox Series X poběží v 60 FPS a v plném nativním 4K, pro úžasný herní zážitek!

The Ascent

The Ascent

The Big Con – 2021

V The Big Con dobrodružné hře se jako teenager honíš po celé zemi a snažíš se zachránit videopůjčovnu své rodiny. Možná budeš těžit ze sběratelského šílenství a během své dobrodružné cesty si najdeš i zajímavé kamarády.

The Big Con

CrossfireX – 2021

S 650 miliony registrovaných hráčů za 10letou historii je Crossfire jednou z nejhranějších počítačových her na světě. Nyní přichází legendární franšíza pro Xbox jako rychlá střílečka z pohledu první osoby s řadou vzrušujících režimů pro více hráčů a epickou filmovou kampaní. Prozkoumej globální konflikt mezi dvěma nejpůsobivějšími soukromými vojenskými frakcemi na světě, Black List a Global Risk. Vybereš si stranu a budeš bojovat v epickém globálním konfliktu napříč řadou klasických a inovativních multiplayerových režimů všech úrovní dovedností a zájmů.

crossfirex_2021-600x338.jpg

CrossfireX | Where will the fight take you?

Dead Static Drive – 2021

Popadni netopýra, ukradni auto a využij své šance proti nadpozemským hrůzám na trase 666. V této inovativní novince od studia Fanclub se setkáš s hrůzou boje o přežití. Dead Static Drive je o výletech k nočním můrám a extrémních okolností, do nichž jsou postavy postaveny a jejich emocionálních reakcích. Při boji s hrůzami, které se pod každodenním domácím životem skrývají, si budeš muset vybrat, komu můžeš věřit.

Dead Static Drive

Dead Static Drive on Steam

Echo Generation – 2021

Echo Generation sleduje gang dětí prostřednictvím mimozemských dobrodružství, co vyšetřují záhadné a nadpřirozené události v jejich rodném městě, které navždy změní směr jejich života. Hra se odehrává v roce 1993, v jednom z těch mlhavých, horkých let a vše se zdá býti možným. Jsi se svojí posádkou venku a prozkoumáváš své rodné město na misi, aby jsi našel zdroj záhadné havárie v nedalekém kukuřičném poli. Odvážíš se v nadpřirozenu najít pravdu?

Echo Generation - Gamereactor UK

ExoMecha – 2021

Bezkonkurenční online střílečka z pohledu první osoby ExoMecha se odehrává na nedávno objevené planetě Omecha, kde mezi sebou bojují různé druhy bytostí z celé galaxie v naději, že se zmocní hojnými přírodními zdroji této planety. ExoMecha vtáhne hráče do pohlcujícího zážitku díky vysoce kvalitním vizuálům, flexibilnímu hraní, obřím mechům, speciálním gadgetům a masivním bitvám s bossy i jedinečnému hraní.

EXOMECHA

EXOMECHA is a new free to play first-person shooter, coming to PC in 2021 - DSOGaming

Exo One – 2021

Exo One je gravitační vzdorující meziplanetární cesta prostorem a časem, která je součástí tajemného příběhu, který se odehrává kolem tebe. Ovládni skutečně jedinečný systém procházení a procházej tajemně pustými mimozemskými krajinami způsobem, jaký jsi dosud nikdy nezažil. Pomocí gravitace a hybnosti dosáhni kolosálních rychlostí a vzrušujících výšek. Exo One je vybaven atmosférickými, rozptýlenými vizuálními prvky, které jsou sloučeny s nadpozemskými zvukovými efekty a hypnotickým soundtrackem elektrické kytary, jenž vytváří něco skutečně nadpozemského.

Exo One

EXO ONE

The Gunk – 2021

Od tvůrců franšízy SteamWorld přichází zcela nová hra The Gunk . Vydej se na nové dobrodružství se dvěma přáteli, kteří cestují z jedné vesmírné skály do druhé při hledání zdrojů, které mohou sklízet a prodávat. Jednoho dne přistanou na planetě, která z dálky vypadá že je mrtvá, ale ve skutečnosti je pokryta jen slizkým parazitem, který narušuje její živou přírodu a divokou zvěř. Na své výpravě za účelem odhalení tajemství této obrovské a exotické zapomenuté planety narazíš na děsivé nepřátele i náročné hádanky.

The Gunk

Gunk

Halo Infinite – 2021

Legendární série Halo se vrací s dosud nejrozsáhlejší kampaní Master Chief. Když je ztracena veškerá naděje a osud lidstva visí na vlásku, je Master Chief připraven postavit se tomu bezohlednému nepříteli, kterému kdy čelil. Začni znovu a vkroč do brnění největšího hrdiny lidstva, abys zažil epické dobrodružství a nakonec prozkoumal rozsah samotného prstenu. Halo Infinite je nejambicióznější hrou z této série, která kdy byla vyrobena, s prostředím několikanásobně větším, než poslední dvě Halo hry dohromady. Hráči zde mohou prozkoumat rozsáhlou krajinu naplněnou rozlehlým přírodním zázrakem, tajemstvím a příběhem, který vítá jak nové pařany ve své franšíze, stejně jako ty staré, co pokračují ságou Master Chief, coby nejoddanější fanoušci.

Halo Infinite

Halo Infinite

The Last Stop – 2021

Nová hra od Variable State, tvůrců oceňované Virginie. The Last Stop je dobrodružná hra pro jednoho hráče z pohledu třetí osoby v souřasném Londýně, kde hraješ za tři samostatné postavy, jejichž světy se střetávají během nadpřirozené krize. Ve třech příbězích potkáš Donnu – středoškoláčku, která se cítí uvězněna ve svém dusném domácím životě; Johna – přepracovaného svobodného otce středního věku a Meenu – nemilosrdně ambiciózní profesionálku, která se snaží najít stejné uspokojení se svojí rodinou, jaké má i u své vzrušující práce. Last Stop je antologie spojující tři příběhy v jednom, zaměřené na tajné životy a vazby, které ukazují, že ve všednosti zde najít magii.

The Last Stop

Annapurna Interactive and Variable State announce Last Stop for consoles, PC - Gematsu

Lake – 2021

Je 1. září 1986. Vžiješ se do role čtyřicítky Meredith Weiss, která se vrací z velkoměsta do svého tichého rodného kraje. Dočasně opouštíš svoji rušnou kariéru v softwarové společnosti, aby jsi navštívila svého otce, místního poštovního přepravce. Během svého dvoutýdenního pobytu v krásném Providence Oaks v Oregonu narazíš na několik známých tváří i na spoustu nových lidí. Budetš se rozhodovat, s kým si promluvit a s kým se spřátelíš (nebo dokonce začneš románek). Ať se stane cokoli, na konci tvého působení se budeš muset rozhodnout: vrátit se ke své náročné práci ve velkoměstě, nebo zůstat v domovině, kde jsi vyrostla?

Lake on Steam

Little Witch in the Woods – 2021

Little Witch in the Woods (Malá čarodějnice v lese) je fantasy RPG hra, kde můžeš žít život čarodějnice. Budeš hrát za Ellie, malou čarodějnici, která právě přišla do nového města a staneš se součástí „čarodějnického domu“. Když tam však dorazíš, zjistíš, že město je téměř prázdné a že dům je v havarijním stavu. Tvým konečným cílem je zvládnout čarodějnictví tím, že se naučíš vyrábět lektvary, jako učeň v domě čarodějnic a shromažďovat materiály z celé země, jenž je magickým a mystickým místem plné jedinečných zážitků.

Little Witch in the Woods

The Medium 28. ledna

V této psychologické hororové hře z pohledu třetí osoby objevíš temnou záhadnost, kterou dokáže vyřešit pouze médium. Vydejte se do opuštěného komunistického letoviska a využij své jedinečné psychické schopnosti k odhalení hluboce znepokojivých tajemství této oblasti. Vyřeš hádanky dvojí reality, přežij setkání se zlověstnými duchy a prozkoumej dvě reality najednou. Ponoří se hluboko do zralého a morálně nejednoznačného příběhu, kde nic není tak, jak se býti zdá a všechno má i svojí dvojí stránku. Jako médium můžeš vidět, slyšet a zažít jiné věci než ostatní a s každou novou perspektivou si dotvoříš názor na to, co se stalo v letovisku Niwa.

The Medium

The Medium

Microsoft Flight Simulatorléto 2021

Letecký Microsoft Flight Simulator je již obrovským hitem na PC. Jde o další generaci jedné z nejoblíbenějších franšíz simulací na světě a letos v létě se dotkne i konzolí Xbox Series X | S. Od lehkých letadel až po trysky s širokým tělem létej ve velmi podrobném a ohromujícím letadle v neuvěřitelně realistickém světě. Vytvoř si svůj letový plán a leť kamkoli na planetě. Užij si létání ve dne nebo v noci a čel realistickým a náročným povětrnostním podmínkám. Od světových aktualizací, až po balíčky DLC můžeš na konzolích Xbox Series očekávat stejnou úroveň hloubky, jako má verze pro PC, což ti umožní zažít nejautentičtější a nejrealističtější letový simulátor, jaký kdy Microsoft vytvořil.

Microsoft Flight Simulator

Microsoft Flight Simulator

Psychonauts 2 – 2021

Dobře, tohle není technicky exkluzivní na konzole, ale bude to ve službě Xbox Game Pass, takže jsem si to nemohl nechat ujít. Razputin Aquato z DoubleFine Productions Psychonauts, se vrací v tomto akčním a humorem nabitém pokračování. Vyškolený akrobat a silný mladý psychik, si konečně uvědomil svůj celoživotní sen o vstupu do mezinárodní organizace pro psychickou špionáž známé jako Psychonauti! Ale tito psychičtí super špioni mají potíže. Musíš použít své schopnosti k zastavení zla, které chce přivést zpět z mrtvých vražedného psychického darebáka Maligulu!

Psychonauts 2

Double Fine's 'Psychonauts 2' Gets Delayed to 2020 - Bloody Disgusting

RPG Time – 2021

Škola skončila! Setkejte se s námi v prázdné učebně velkého dobrodružství s mladým začínajícím vývojářem her a jeho vlastním RPG projektem. Na cestě do překvapivého a kouzelného světa fantazie tě jeho ručně kreslená díla jistě oslní. Zapomeň na domácí úkoly, přijď si zahrát na konzole Xbox Series výhradně se Smart Delivery!

RPG Time

RPG Time: The Legend of Wright - E3 Trailer - YouTube

Sable – 2021

Sable je příběh o objevování sebe sama i o dalekých výpravách a průzkumu. Vydej se na hluboce osobní cestu napříč mimozemskou planetou jako mladá Sable, prozkoumej starověké památky, zničenou architekturu a lodě spadlé z kosmu, a to vše při poznávání historie jeho obyvatel a objevování jejího místa ve světě. Pouze zvídavá mysl pochopí lekce, které se konají v písečných mezích tajemství planety: lekce života, rodiny a touhy být součástí něčeho většího, než je vlastní já.

Sable

SHEDWORKS

Scorn – 2021

Jde o atmosférické hororové dobrodružství z pohledu první osoby. Scorn se odehrává v děsivém vesmíru zvláštních forem a temné tapisérie. Je postaven na myšlence „uvržení do světa“, protože hráč je izolován a ztracen ve snovém prostředí, což mu umožňuje prozkoumat různé vzájemně propojené regiony nelineárním způsobem. Každé místo obsahuje své vlastní téma, hádanky a postavy, které jsou nedílnou součástí vytváření soudržného světa.

SCORN

Opovržení

She Dreams Elsewhere – 2021

Toto je surrealistické dobrodružné RPG o snech, které zrcadlí realitu. Hraješ za Thaliu, komatózní ženu trpící úzkostí, co je na cestě konfrontovat své noční můry, které jí brání v probuzení a zároveň zjistí, jak přesně se tento úraz stal. Spojením hluboce osobního příběhu s tematickým zaměřením na emoce, duševní zdraví a vlastní identitu představuje She Dreams Elsewhere surrealistický, vizuálně nápadný svět plný tajemství, které tě vyzývají prozkoumávat každý jeho detail.

She Dreams Elsewhere

She Dreams Elsewhere on Steam

Shredders – 2021

Inspirovaná klasickou snowboarding hrou Amped, tě dostane na vrchol nejlepších sjezdovek, freeridové spotů a snowparků, jejichž cílem je obnovit čirou radost z jízdy dolů horu. Shredders ukážou špičkovou grafiku, fyziku nové generace a dokonalou kombinaci zábavy a realismu, a to vše v jeho sociálním kontextu. Vývojáři této hry říkají, že Shredders má „multiplayer zapečený do svého jádra“, ale můžeš si také sám prořezat cestu dolů, pokud chceš. Uvidíme se na svahu!

Shredders

Shredders is a multiplayer snowboarding game coming to Xbox Series X | GamesRadar+

Song of Iron – 2021

Song of Iron je náladová a provokující akční adventura. Ponoř se do temného severského světa plného tajemství a nebezpečí. Tvá cesta tě zavede daleko přes zemi mýtů směrem k domovu bohů. Probojuj se skrz člověka, monstrum a samotnou přírodu v drsném dobrodružství, kde je boj intenzivní, viscerální a nebezpečný. Použij luk, sekeru a štít, aby jsi se bránili, ale buď opatrný: Zbraně můžeš ztratit, šípy nejsou nekonečný a štíty se dají rozbít. S krví tvých předků a vlastní chrabrostí jdi znovu na cestě, po které musíš bojovat!

Song of Iron

Song of Iron on Steam

Tunic – 2021

Tunic je akční adventura o malé lišce ve velkém světě, se kterou musíš prozkoumat krajinu, bojovat s příšerami a objevovat tajemství. Tunic je vytvořený tak, aby navodil pocity klasických akčních adventur, obsahující jedinečné předměty, obratné bojové techniky a tajemství v zajímavém světě.

Tunic

Tunika

Twelve Minutes – 2021

Twelve Minutes je označovan jako interaktivní thriller, který spojuje žánry filmu i her tím, že představí mimořádné herecké talenty (včetně James McAvoy, Daisy Ridley a Willem Dafoe) pro vytvoření jemných a složitých postav. Romantický večer s tvojí ženou se promění v násilnou invazi, když do tvého domu vnikne muž, co tě zabije a tvoje manželka bude posléze obviněna z vraždy. Potom se vždy probudíš a ocitneš se ve stejné dvanáctiminutové časové smyčce, odsouzen znovu a znovu prožívat stejné peklo.

Twelve Minutes

When you first play Twelve Minutes, your goal appears to be to avoid a confrontation with a cop that goes poorly. But once you manage that, what then?

Unexplored 2: The Wayfarer’s Legacy – 2021

Unexplored 2 je akční RPG, jehož cílem je zachytit stejný smysl pro dobrodružství a zázraky jako stolní RPG hry. Prozkoumej nádherné krajiny a objev skryté zázraky. Setkávej se s magickými tvory a nebezpečnými nepřáteli. Prováděj odvážná rozhodnutí a věř ve štěstí. Díky jedinečnému starému systému, pokročilé technologii generování procedur a bohatému a generativnímu vyprávění je Unexplored 2: The Wayfarer’s Legacy dobrodružstvím, jaké nemá obdoby.

Unexplored 2

Unexplored 2: The Wayfarer's Legacy Screenshot Gallery - Page 1 | XboxAchievements.com

Warhammer 40K: Darktide – 2021

Od vývojářů nejprodávanější a oceněné franšízy Warhammer: End Times – Vermintide a Warhammer: Vermintide 2 , Warhammer 40 000: Darktide je viscerální kooperativní akční hra pro 4 hráče odehrávající se v lovném městě Tertium. Bojuj společně se svými přáteli proti hordám nepřátel v této nové hře ze světa Warhammeru. Osvoj si rovnováhu mezi bojem na dálku a na blízko, když budeš bojovat přes spoustu nepřátel, pocítíš dopad každého švihu svého řetězového meče, nebo hořící střelby ze tvé laserovky!

Warhammer Darktide

Fatshark announce grimdark co-op romp Warhammer 40,000: Darktide | Rock Paper Shotgun

Way to the Woods – 2021

Jelen a Fawn se musí vydat na cestu opuštěným světem do neznáma, aby se dostali domů. Sólo dobrodružná hra z pohledu třetí osoby vyvinutá Anthonym Tanemem s hudbou od Aivi & Surasshu. Odhal tajemství Cat Town, vyhni se honící smečce vlků a najdi své světlo, aby jsi prozkoumal svět plný relikvií starých bohů: lidstva.

Way to the Woods

WAY TO THE WOODS

The Wild at Heart – 2021

Převezmi velení nad magickým rojem zvědavých tvorů v této příběhově bohaté akční adventuře o útěku z dětství. Bojuj s nejistou divočinou a nadpřirozenými nepřáteli, buduj a vytvářej nové cesty a objevuj tajemství jedinečného a odloučeného světa bohatého na staletí plné tradice. Lesy, jeskyně, pobřeží, starobylé svatyně… Hluboké lesy jsou plné hádanek, které je třeba vyřešit, neb nesou tajemství čekající na odhalení.

The Wild At Heart Game

New games: The Wild at Heart reimagines Pikmin in beautiful storybook art | PCGamesN

The Yakuza Remastered Collection – 28. ledna / Yakuza 6: The Song of Life – 25. března

Ty nejsou technicky exkluzivní, ale je to poprvé, co tyto hry přicházejí na Xbox a Xbox Game Pass, takže je to fajn. Hry ze série Yakuza začaly v poslední době na Xbox hodně lákat, obzvláště poté, co v loňském roce byla na Xbox Game Pass společně s Xbox Series X|S spuštěna kriticky uznávaná Yakuza Like a Dragon . Koncem tohoto měsíce přistane na Xbox Game Pass Yakuza Remastered Collection, která shromažďuje Yakuza 3 , Yakuza 4 a Yakuza 5 . V březnu pak bude do služby přidán Yakuza 6: The Song of Lifebude a doplní tak příběhový celek Kazuma Kiryu ságy Yakuza. To znamená, že fanoušci si konečně budou moci zahrát celou ságu The Dragon of Dojima, od Yakuza 0 po Yakuza 6  s jedním předplatným Xbox Game Pass!

Yakuza The Remastered Collection

The Yakuza Remastered Collection

Microsoft za poslední bodu nakoupil spoustu herních studií a jak je vidno, již tento rok se mu to začne nejspíš vyplácet. Je to přitom ale teprve začátek a bude to ještě lepší! Tak co, na kterou hru z tohoto seznamu se těšíš nejvíc?

Microsoft utrácel a hodně toho nakoupil:

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: