Pouštět se do Microsoftu za jakékoliv rozhodnutí nikdy nepřestane být pro spoustu lidí zábavou. Nejinak je na tom i vývojář Josef Fares, který si do úst vzal sporné označení Xbox Series X a Xbox Series S.

Jsou zmatený i lidi v Microsoftu, věřte mi!

Fares, který vyvinul A Way Out and Brothers: A Tale of Two Sons, vyjádřil v rozhovoru s IGN své zmatení a pohrdání Microsoftem za pojmenování nové konzole Xbox Series X a tvrdil, že i samotný Microsoft je zmatený.

„To je doprd*le pěkně matoucí pojmenování,“ řekl emotivně Josef. „Co se to sakra děje s Microsoftem? Ztrácejí se, kámo. Co se to sakra děje? Jako Series S, X, Mex, Next. Chci říct, kdo to ví? To je šílený, kámo! Říkejte tomu Microsoft Box a je to. Nevím. Je v tom pořádnej bordel. Věřte mi, dokonce i Microsoft je v hajzlu, ty lidi ve svých kancelářích jsou zmatení. Co je to za X, S … I nevím, co to má bejt. “

Když se v září loňského roku otevřely předobjednávky pro Xbox Series X, stárnoucí Xbox One X zaznamenal na Amazonu překvapivé oživení prodeje, když vyskočil o 747 %. To vedlo nezávislé pozorovatele k přesvědčení, že si zákazníci omylem koupili Xbox One X namísto Xbox Series X, přičemž vina padla na hrozně podobné pojmenování od společnosti Microsoft.

Sony má jasno

Zatímco společnost Sony označila každou novou generaci PlayStation číslem, Microsoft se začal zamotávat hned na začátku, když spustil Xbox 360 po původním Xboxu. Když došlo na Xbox One, spolu s modely Xbox One S, Xbox One S All-Digital Edition a Xbox One X, které následovaly poměrně brzy, celé situaci to dodalo korunu. Nyní, když jsou Xbox Series X a Xbox Series S na trhu, existuje velká možnost, že někteří méně informovaní hráči (nebo jejich rodiče) budou na první pohled zmateni.

Na prodeje to vliv nemá

Šéf Xbox Phil Spencer však samozřejmě nesouhlasí. V rozhovoru pro Kotaku v srpnu loňského roku řekl: „Pokud jde o pojmenování S a X, trochu souhlasím, že to nejsou nejjasněji vybraná písmena k vysvětlení a rozdělení, ale myslím, že to bude poměrně zřejmé, jakmile někdo vejde do obchodu. “

Ukázalo se, že Spencer měl zřejmě pravdu, protože název Xbox Series X nezastavil společnost Microsoft v dosažení rekordního startu, a to jak u své vlajkové konzole, tak u menší a cenově dostupnější řady Xbox Series S, která je ve většině stále vyprodána u všech prodejců.

Co myslíš, pařane, je pojmenovávání konzolí od Microsoftu tak zmatené, jak si Josef Fares myslí? Napiš nám to do komentáře!

Co umí Ruda s novou konzolí se podívej zde:

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: