Polské studio CD Projekt Red vysvětlilo důvod problémů s jejich hrou a vydalo svůj závazek. Víme tak, co je v plánu, i kdy se máme těšit. Bezplatná aktualizace hry Cyberpunk 2077 pro next-gen konzole PlayStation 5 a Xbox Series má vyjít až ve třetím čtvrtletí tohoto roku. V první řadě CD Projekt Red pracuje totiž na opravách 1.1 a 1.2, které mají vyjít v únoru a březnu a ve druhé řadě na bezplatných DLC, které vyjdou kolem léta. Do obchodu PS Store se má hra vrátit údajně ale “co nejdřív”.

Vývojáři z CD Projekt Red ve svém závazku slibují všechny problémy se hrou opravit. Na obrázku je letošní plánovaná roadmapa, podle které se chtějí řídit a své závazky splnit:

CD Projekt Red vydal i video, kde spoluzakladatel tohoto studia Marcin Iwiński mluví o tom, jak vypadaly jejich dny před spuštěním Cyberpunk 2077 a co se s touto hrou na konzolích staré generace vlastně stalo. Vysvětluje v něm, že Cyberpunk 2077 má obrovský plošný rozsah, obsahuje mnoho vlastních objektů, interagujících systémů a mechanik. Navíc tam není vše roztaženo po rovném terénu, kde můžeme věci hardwarově méně zatěžovat, ale je zhuštěno v jednom velikém městě a v prostředí relativně bez loadingů. Vývojáři si to udělali ještě obtížnější tím, že nejprve chtěli, aby hra na počítačích vypadala epicky a poté ji teprve přizpůsobili konzolím – zejména staré generaci. Na první pohled to nevypadalo technicky nijak zvlášť obtížně, ale čas nakonec ukázal, že tento úkol podcenili.

Hlavním viníkem bylo neustále zdokonalování herního motoru pro konzole staré generace. To bylo zodpovědné nejen za to, co se vidí na herní obrazovce, ale i za herní mechaniky. Vzhledem k tomu, že město je přeplněné pohybujícími objekty a rychlost konzolí staré generace i šířka pásma jejich disků je taková, jaká je, tak se stalo to, co se stalo. Jejich testování totiž nepřevedlo mnoho havárií, které zažili hráči při hraní hry. Jak se pak vývojáři blížili ke spuštění prodeje a každý den přitom i viděli významná vylepšení, tak opravdu věřili, že se hráči dočkají hlavní aktualizace v den vydání. Bohužel se tak nestalo.

Video, kde to Marcin Iwiński vysvětluje má i české titulky:

Na PS4 vypadá hra nejhůře a první hotfix to nezlepšil:

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: