Vizuální přechod k nové generaci konzolí PS5 a XSX bude neuvěřitelný

Podle serveru VGC se máme s příchodem nových konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X opravdu na co těšit, neboť jejich grafika prý bude neuvěřitelná. Údajně půjde o nejdůležitější vizuální pokrok, na který vývojáři dlouhá léta čekali.

Rozlišení 8K a fotorealismus

PlayStation 5 bude podporovat rozlišení až 8K a nabídne neuvěřitelně detailní textury. PS5 totiž umožní použít obrovskou 4096px/m hustotu texelů a ray-tracing, což je sledování paprsků přinášející neskutečně uvěřitelný realismus. Podle vývojáře ze studia LKA, jenž pracuje na herním hororovém FPS thrilleru Marta is Dead, prošlo jejich studio za čtyři roky dlouhou cestou technického vývoje a budou tak moci hráčům nabídnout ve své hře dokonalý fotorealismus.

​PlayStation 5

Nicméně přesné specifikace konzole PS5 ještě oficiálně nebyly firmou Sony odhaleny. Co se ví je, že bude obsahovat SSD disk o vysokých rychlostech, 3D audio, Ultra HD Blu-Ray a nový ovladač s haptickými (dotykovými) a adaptivními (přizpůsobitelnými) tlačítky.

Xbox Series X

Za to konkurenční Microsoft ohledně Xboxu minulý měsíc již potvrdil několik funkcí jejich připravované nové konzole Xbox Series X. Prý nabídné grafický výkon 12 teraflops a bude podporovat schéma cross-buy, což znamená, že bude stačit hru koupit jednou a půjde hrát na obou generací Xboxu a nejspíše i na počítači.

Fps hraje prim

Herní studio Polyphony Digital patřící do divize Sony a tvořící pro ni PlayStation exkluzivní závodní sérii Gran Turismo na téma výkonu PS5 proneslo, že je pro ně důležitější fps (počet snímků za vteřinu) než vysoké rozlišení. Hlavní tvůrce Gran Turisma Kazunori Yamauchi prohlásil, že nevěří, že by vyšší rozlišení displeje bylo klíčem k posunu této série kupředu. Rozlišení 4K je prý už dostačující a hlavní prioritu vidí ve vyšším počtu snímků za sekundu, kdy než zůstat jen na 60 fps, bude mít u hráčů větší význam hrát při 120 nebo dokonce 240 fps. To by mělo mít opravdový smysl a přinese jim to nový úžasný zážitek.

Pusť si oficiální trailer na Xbox Series X:

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: