Akční sci-fi hra Death Stranding, která vyšla v listopadu roku 2019 pro konzoli PlayStation 4 a jenž vznikla pod taktovkou spisovatele i režiséra Hideo Kojimy se stále těší velké popularitě. Možná i díky tomu se dočkala o necelý rok později PC portu pro Microsoft Windows.

Nás ale zajímá nejvíce, že v září letošního roku vyšla její Director’s Cut remaster verze pro nový PlayStation 5, která přinesla několik vylepšení i nového obsahu, jako je střelnice či závodní dráha. V rámci svého remasteru dostala podporu hmatové odezvy bezdrátového ovladače DualSense i odpor jeho adaptivního spouště, který je šitý hře skutečně na míru a v daných situacích skvěle na dění kolem reaguje. Na kompatibilních sluchátkách byla přidána podpora 3D AudioTech zvuku, což skvělý dojem ze hry ještě více umocňuje. O rychlé načítání se postaral ultrarychlý SSD konzole PS5, díky kterému je čekání na načtení scény záležitostí vteřiny. Vylepšen byl samozřejmě i obraz, který podporuje HDR a rozlišení 4K s rychlostí až 60 snímků za vteřinu.

Death Stranding dostal v Director’s Cut verzi nově patch 1.004, který vylepšil stabilitu už tak skoro bezchybné hry. Patch odstranil i problémy s jejím možným výkonem a přinesl i řadu dalších drobných oprav. Hra se stále těší velké popularitě a jenom do července roku 2021 se jí prodalo přes 5 milionů kopií.

Úspěch má i na Pařanských streamech, kdy v posledním sobotním hlasování o nedělní večerní stream porazila konkurenční novinkové tituly a z celkových 115 hlasů nadpoloviční většina Pařanů hlasovala právě pro Death Stranding na PS5. Dvacátý stream z této hry na Pařanském ráji sledovalo souběžně 67 diváků s vysokou celkovou dobou sledování přesahující 150 hodin. Také mě těší, že se mi dost pařanských diváků svěřilo s tím, že na základě mých videí se ke koupi této hry odhodlalo a že své investice nelitují, někteří  tuto hru dokonce prý už i opakovaně dohráli. Já osobně si hru užívám a miluji její vizuál, dobrodružnost a volnost.

Hra Death Stranding se těší i odborné veřejnosti, neboť vyhrála v prestižním The Game Awards 2019 kategoriích: nejlepší herní režie, nejlepší hudba a nejlepší herecký výkon (Mads Mikkelsen). Byla i v úzké nominaci na hru roku 2019, ve které ale nezvítězila. Její zadostiučinění provedl až o rok později Golden Joystick Awards 2020, který ji vyhlásil nejlepší PC hrou roku. Já s jejím oceněním souhlasím a myslím si, že by Death Stranding v rámci žánru kurýrních her mohl být i brán za stejně přelomovou hru, jako se svého času stala Dune II u RTS či Wolfenstein 3D pro FPS (First Person Shooter).

Pusť si můj 21. gameplay z této hry se zmíněným PS5 patchem 1.004. Pařani na jeho streamu udělili této hře maximální tři ⭐⭐ ⭐ pařanské hvězdy (hra s hodnocením 90-100%) a mě nezbývá, než jim přitakat, je to opravdu skvělá hra!

Kompletní Pařanský Let’s Play Playlist se všemi díly si pustíš: ZDE

Reaguj na tento příspěvek a zapoj se do diskuze na Facebooku:

Steam ⚡ Epic Games Store CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/203094947408836/permalink/613528259698834/

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: