Dnes vyšla pro systémy PS4/PS5, XO/XS a PC/Steam sci-fi next-gen střílečka ve vesmíru Chorus, ve které budeš hrát za válečnici Naru, která se vydala na výpravu, aby zničila temný kult, který ji stvořil. Společně s její inteligentní hvězdnou stíhačkou Forsaken budeš zkoumat prastaré chrámy, zapojíš se do vzrušujících soubojů v nulové gravitaci a vydáš se za hranice naší bdělé reality.

Forsaken se jmenovala i dávná 3D sci-fi střílečka, jenž vyšla v roce 1998 a byla viděná z pohledu první osoby. Také jsi ovládal stíhačku a měla i obdobné interiérové prostředí. Chorus je v tomhle ale jiný, je viděn z pohledu třetí osoby a hlavně mimo interiérů máš zde velké rozlehlé scenérie ve volném vesmíru. Za hrou stojí vydavatel Deep Silver a hra pochází z dílny německého studia Fishlabs, které se v minulosti specializovalo hlavně na mobilní Android/iOS hry. Možná, že znáš jejich velice populární mobilní střílečku Galaxy on Fire. Na mém streamu Chorus k ní někteří diváci připomínali. Není proto náhodou, že se jedná o téže studio, jejich rukopis je nepřehlédnutelný.

Nara v lodi Forsaken

Na své cestě za poznáním a vítězstvím povedeš Naru, špičkovou pilotku, která čelí své nesnadné minulosti, a její inteligentní loď Forsaken. Jejich cesta za vykoupením je zavede napříč galaxií a za hranice reality, kde budou bojovat, aby sjednotily hnutí odporu proti Kruhu a jejich veliteli, Velkému prorokovi, a to za každou cenu.

Vstoupíš do temného nového vesmíru plného záhad a konfliktů. Objevíš v něm epické lokace jako budou rozsáhlé vesmírné stanice a podivné roviny existence za hranicemi té naší. Zapojíš se do strhujících leteckých soubojů v nulové gravitaci od kosmických vyhlídek po křišťálové chodby. Chorus vyvažuje rozsah a okázalost spočívající v průzkumu vesmíru s rychlou, až frenetickou akcí.

Budeš se snažit získat silné a rozmanité zbraně a bojová vylepšení. Plněním misí získáš potřebný kapitál a za kredity půjde svoji loď výrazně vylepšovat. Postupně ovládneš jedinečný driftový mechanismus své lodě a smrtící převratné schopnosti, včetně mimosmyslového vnímání, teleportace a telekineze.

Dokážeš zdolávat obrovské hordy nepřátel a likvidovat titánské bojové lodě? Zkombinuješ správně své síly a staneš se dokonalou živoucí zbraní?

Next-Gen a hratelnost

Hru jsem testoval na konzoli PlayStation 5. Pochválit musím její vizuál, který je opravdu úchvatný, častokrát jsem se svojí lodí zpomalil a okolím se kochal. Taktéž zvuková stránka je dechberoucí, skvěle namluvena s hudbou co mluví z duše. Trochu horší je to s ovladačem DualSense, mimo vibrace při rychlém letu není nijak zvlášť cítit a jeho haptické možnosti nejsou využity, je to trochu škoda. Hra se dá hrát ve dvou grafických módech: Performance (upřednostní fps) a Resolution (upřednostní 4K rozlišení). Mezi oběma módy není v rozlišení moc veliký rozdíl a dělají hru krásně ostrou, ale ve snímkové frekvenci mají zásadní rozdíl, neboť v režimu Resolution je hra tak sekaná, že se nedá v podstatě hrát. Ve výchozím nastavení je zvolen režim Performance, který bych proto ani za ten druhý neměnil.

Co se týče obsahové stránky a hratelnosti, chválím rozličnost misí, která není jen doleť a postřílej. Občas budeš muset sbírat fragmenty minulosti, hledat ztracené náklady a lodě, či v arkádové hratelnosti si brázdit cestu vesmírnými tunely. K dispozici budeš mít velikou mapu s možností, jaké mise chceš ve svém pořadí dělat. Jedná se tak trochu o vesmírný open-world s vylepovacími prvky, ale opravdu jen trochu. Mnoho misí je si totiž dost podobných a tak se časem ze hry vytratí to správné kouzlo. Některé momenty mě ve hře hodně bavily a některé zase naopak nudily. Trochu to zachraňují filmečky, které ti tvoji hrdinku přiblíží z blízka. Kdyby ve hře  šlo na planetách přistávat a obsahovala by i obchodní systém známí z Elite, byla by to úplně jiná lepší hra. Takto se jedná o poměrně jednotvárnou střílečku, byť s úchvatnou audiovizuální podívanou, kterou  zachraňuje hlavně rozumná cena nepřesahující tisíc korun.

Pusť si z toho můj testovací gameplay:

Další záběry ze hry

Závěrečné hodnocení

Klady

  • dechberoucí scenérie
  • zvuk a hudba
  • vylepšování lodě
  • filmečky
  • rozumná cena

Zápory

  • podobnost mnohých misí
  • nevyvážená hratelnost
  • nevyužitý potenciál ovladače
  • brzy může začít nudit

Závěr:

Chorus je poměrně zdařilá sci-fi střílečka ve vesmíru, která vyniká svým audiovizuálem, ale je občas nevyvážená ve své hratelnosti. Na druhou stranu chválím její příznivou startovní cenu a ve slevě bych si ji určitě koupil.

Recenzovaná verze:
PlayStation 5

%

Pařanovo hodnocení

Reaguj na tento příspěvek a zapoj se do diskuze na Facebooku:

Microsoft Xbox Series X|S CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/124136215573176/permalink/488368275816633/

Steam ⚡ Epic Games Store CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/203094947408836/permalink/611672709884389/

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: