Původní režisér hry God of War David Jaffe si je „jistý“, že připravovaný God of War Ragnarok vyjde pro obě generace konzolí PlayStationu. Jak pro nový systém PS5, tak i pro o generaci starší PS4. V klipu níže, který je z oficiálního Jeffova Twitch kanálu je vidět, že když bývalý ředitel této série komentuje God of War, tak se ho jeho fanoušek na vydání Ragnaroku ohledně platforem zeptá.

„Jsem si jistý, že příští God of War bude na PS4 i PS5 . Samozřejmě že bude.“ odpovídá mu Jaffe.

Sice to není nic víc, než pouhý odhad bývalého ředitele God of War, protože Jaffe na franšíze této série ve skutečnosti od vydání God of War 2 z roku 2007 potom již dále nepracoval a nebyl tak ohledně této hry již v žádné funkci, ale mohl by mít pravdu.

Samozřejmě je snadné pochopit, proč si byl Jaffe jistý tvrzením, že God of War Ragnarok se stane cross-genovým titulem pro PS4 i PS5. Společnost Sony totiž slibuje tento rok vydání svých exkluzivních titulů pro obě konzole, z nichž nejočekávanější je Horizon: Forbidden West, který byl pro systém PS4 i potvrzen. Je dost možné, že by se God of War Ragnarok mohl řídit podobným vzorem, vyjít má totiž také letos.

Pokud to bude pravda, potom otázkou však zůstává, zda nebude vizuálně či technicky nějakým způsobem trpět PlayStation 5 verze tím, že ji bude srážet na dno zastaralý hardware PlayStationa 4, pro který bude muset být tato hra také optimalizována. A druhou otázkou zůstává, jak dobře bude na tak zastaralém PS4 železe vůbec ta hra běžet.

Možná by bylo lepší nechat systém PlayStation 4 již spokojeně odpočívat a zachovat si na něj jenom hezké vzpomínky. Mohl by se totiž opakovat scénář jaký byl se hrou Cyberpunk 2077, který na systému PS4 moc dobře neběžel a vlastně ještě stále ani dobře neběží. Konzole PS4 ani hra Ragnarok by si opakované lynčování jaké bylo s Cyberpunkem 2077 určitě nezasloužila.

Bohužel pro herní studia a vývojáře jsou důležitá hlavně čísla a vydáním Rangaroku pouze pro jednu platformu by si výrazně zkrátili tržbu. Konzolí PlayStation 5 je totiž extrémní nedostatek a letos se tento stav příliš nezlepší. Musíme tedy hold počítat s tím, že konzole PlayStation 4 tu s námi bude ještě dlouho a její smrt se zatím konat nebude.

Třeba to nakonec ale všechno dobře dopadne. Více jak sedm let stará konzole PlayStation 4 totiž umí překvapit, o čemž jsme se jak víme mohli sami přesvědčit u her Detroit: Become Human, Red Dead Redemption 2, The Last of Us Part II či posledního God of War. Poslední zmiňovaná graficky na PlayStationu 4 Pro graficky tak excelovala, že mi z toho na streamu v roce 2018 při prvním spuštění i spadla brada. Video přikládám jako důkaz.

Ruda spouští v den vydání poprvé God of War:

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: