Po ne moc povedeném ročníku WWE 2K20 a jeho tříleté pauze přichází nový ročník wrestlingové simulace mířenou i na současnou generaci konzolí PlayStation 5 a Xbox Series. Pod hlavičkou vydavatele 2K Games za hrou stojí zkušené studio Visual Concepts, které také tvoří sportovní ročníky NBA a do roku 2014 tvořili i NHL. Jaký mám názor na jejich aktuální WWE se dočteš o pár řádků níže.

Slušně nadupaný obsah

Hra obsahuje poměrně dost módů. V rámci MyGM se z tebe stane generální manažer WWE. V režimu 2K Showcase se zúčastníš kariéry kopírující legendárního šampiona Rey Mysteria. Zúčastníš se mnoha zápasů a lekce k nim ti bude dělat přímo tento slavný šampión. Po jejich dokončení se ti odemknou i další funkce hry, např. Arény a Superstar.

Samozřejmě hra obsahuje i klasické zápasy ONE ON ONE  či TWO ON TWO  obsahující kromě normálního režimu i módy Hell in a Cell, Iron Man, Steel Cage, Table, či No Holds Barred či Last Man Standing. Kromě toho všeho je zde i režim Royal Rumble, Handicap, Triple Threat či Tournament.

Zmínit musím i zajímavý kartičkový režim MyFaction, který mě ale nebavil, neboť se o skutečné zápasy nejedná, ale věřím, že si své fandy i tento přídavek najde. Jedná se v podstatě o takovou stolní hru, kde máš proti sobě kartičky s různými bojovníky a každý z nich má různé schopnosti, které musíš umět využít.

Ze slavných bojovníků a bojovnic za které můžeš hrát či proti nim zápasit rád zmíním Hulk Hogana, Sheamuse, Sashu Banks, Scotta Halla, Setha Rollinse, Steva Austina, Toni Storm, Triple H, Trish Stratus, Ultimate Warriora, The Undertakera, Alexu Bliss, Asuku, Macho Mana či slavného The Rocka. V celkovém výčtu je těch postav dvacet osm a jsou jak ze segmentu slavných sportovců, tak i televizních celebrit.

Pokud si budeš chtít své síly porovnat s živými soupeři, můžeš skočit do multiplayerového módu. Najdeš ho s sekci ONLINE. V Lobbies si buď vytvořenou hru najdeš, či si ji vytvoříš a pozveš si i své přátele, nebo zvolíš Quick Play a hra ti někoho najde. Já jsem volil tu poslední možnost, protože je nejrychlejší a nemám rád čekání. V Lobbies se mi k vytvořeným místnostem jiných uživatelů většinou nedařilo připojit.

Jak se hraje

Samotná hratelnost je parádní a oceňuji, že hra na ovládání není ani nijak moc složitá. Při prvním spuštění doporučuji navštívit Tutorial, který není dlouhý a hra je základní technikou boje dobře provede. Čtvercové tlačítko na konzoli PlayStation 5 dělá lehké útoky, křížové těžké, kruhové je pak pro úchopy. Samozřejmě je důležité tyto tlačítka mezi sebou kombinovat.

Na obrazovce máš ukazatele zdraví a výdrže. Pokud budeš své útoky dobře kombinovat, tak se ti tyto ukazatele plně nabijí a potom budeš moci vyvolat i speciální Payback útok na svého soupeře. Pro nováčky je nové schéma ovládání mnohem přístupnější, než bylo v minulých ročnících. Já ač herně sportovní anti-talent jsem se tomu také naučil.

Pohyby a animace všech postav působí věrohodně a je opravdu zábavné v aréně proti svým soupeřům bojovat. Nezmínil jsem možnost lokální kooperace, která je samozřejmě možná též a zvedá ještě na vyšší úroveň celkový zážitek. Hra při takovém nastavení dokáže dobře posloužit i jako party gaučová zábava v obývacím pokoji pro pobavení hostů.

 

Next-Gen

V neposlední řadě musím pochválit skvělou vizualizaci, hudbu a zvuky. Vývojáři díky své delší pauze měli možnost na hře více pracovat a posunou tuto herní sérii o kus dál. Skutečně nezaháleli a jejich nový WWE titul je toho důkazem.

Líbí se mi tu i tvorba vlastní postavy, kdy je možné změnit ve vzhledu a proporcí svých bojovníků naprosto všechno. Z reálné fotky je také možné si udělat vlastního avatara. To zjistíš i z mého gameplay videa, jelikož s tvorbou postavy jsem si na streamu opravdu vyhrál.

WWE 2K22 běží na novém enginu a skvěle využívá možnosti nových next-gen konzolí. Modely postav jsou velmi realistické a taktéž i jejich pohyby. I pozadí hry vypadá více skutečné. Jen ty animace obličejů v dialozích by mohli vypadat lépe. Jelikož se to ale netýká hlavní zápasové složky hry, tak mě tento nedostatek tolik netrápí.

Hra na konzoli PlayStation 5 zabírá něco přes 50 GB, oceníš její rychlé načítání, ale naopak tě moc asi nepotěší její integrita s DualSense ovladačem. Mimo vibrace, které jsou navíc stále stejné, ti žádné další efekty a haptické zážitky nepřinese. Je to trochu škoda.

Pusť si můj gameplay s komentářem:

Další záběry ze hry

Klady

  • vizualizace a pohyby postav
  • přepracovaný systém ovládání
  • mnoho herních módů
  • detailní tvorba vlastní postavy
  • slušná zábavnost

Zápory

  • pro mě zbytečný MyFaction mód
  • animace obličejů při dialozích
  • nespolehlivé připojení v Lobbies
  • nevyužitý potenciál DualSense ovladače

Závěr:

Letošní ročník WWE s číslovkou 2K22 mě nezklamal a naopak potěšil. Vývojáři ze studia Visual Concepts šli do sebe a svůj vizuální název hrdě promítli i do hry. Kladně hodnotím zejména přepracované ovládání, množství herních módů a skvělou hratelnost. S touto hrou se prostě nudit nebudeš.  

Recenzovaná verze:
PlayStation 5

%

Pařanovo hodnocení

Reaguj na tento příspěvek a zapoj se do diskuze na Facebooku:

Microsoft Xbox Series X|S CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/xbox.skupina/permalink/545085386811588/

Steam ⚡ Epic Games Store CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/pc.games.skupina/permalink/672457623805897/

 

Ohodnoť tuto recenzi, nebo ji sdílej: