Wo Long: Fallen Dynasty od Masakiho Jamagiwy, producenta hry Bloodborne, a Fumihika Jasudy, producenta hry Nioh, sleduje dramatický akční příběh vojáka milice, který bojuje o přežití v temné fantasy verzi Tří království. Nadpřirozené prvky smíchané s čínským šermem představují jen jednu z dominant dalšího skvělého akčního RPG od studia Team NINJA.

 

Ve hře plníš řadu veskrze lineárních misí v hezky navržených a členitých úrovních, zpravidla zakončených nějakým tím boss fightem. Pustíš se do výpravy napříč čínským územím a postupně odhalíš spletitý příběh plný nejrůznějších historických postav. Mise jsou přesně v duchu soulsborne žánru poměrně obtížné a vyžadují od hráče určitou dávku skillu, trpělivosti a pohotových reflexů. Bossové se rekrutují z řad silných vojáků, démonů, nadpřirozených bytostí nebo mytologických zvířat. Souboje s nimi jsou obtížné, leč zábavné, ale tvoje bojové schopnosti prověří na maximum. Musíš naplno využívat všechny možnosti a mechanismy soubojového systému, které hra nabízí. A že je jich poměrně hodně.

Zbraní a zbrojí ve hře najdeš spoustu, ač už se jedná o meče, šavle, halapartny, luky, kuše, bitevní sekery či kladiva. Je jich tam i spousta takových, které ani nemají u nás pojmenování. Zbraně a zbroje si můžeš u kovářky upgradovat a následně vylepšovat, takže tě čeká i klasický RPG systém. Na začátku každé mise je tvoje morálka na nule a porážením nepřátel a odrážením jejich speciálních útoků si její úroveň postupně zvyšuješ. Nepřátelé ovšem tuto hodnotu mají také, přičemž jejich číslo indikuje, jak moc náročný souboj s nimi asi bude. Tvým cílem je tedy udržovat morálku vyšší, než mají protivníci. To se ale snadno říká a hůř dělá, protože s každou tvou smrtí ti morálka padá, zatímco ta nepřátelská roste.

Wo Long: Fallen Dynasty je další dobrou hrou v žánru soulsborne akčních RPG. Zahrát si ji můžeš i s přáteli, a to díky kooperativnímu multiplayeru až pro tři hráče, který je o poznání přístupnější než třeba v sérii Dark Souls. Tíhu zdevastované Číny tak nemusíš nutně nést jen na svých vlastních ramenou, ale můžeš si bez ostychu nechat pomoci. Pokud jsi v podobných hrách spíše nováčkem, Wo Long by mohl být tím správným odrazovým můstkem do tohoto obtížného žánru.

Kompletní vydání této hry obsahuje:

 • Základní hru Wo Long: Fallen Dynasty
 • DLC 1: Battle of Zhongyuan (Bitva o Zhongyuan). Po zhroucení koalice proti Dong Zhuovi se Cao Caovy síly snaží rozšířit svůj vliv v celé oblasti Zhongyuan.
 • DLC 2: Conqueror of Jiangdong (Dobyvatel Jiangdongu). Válečníci klanu Sun bojují o překonání bojů, kterým čelí po smrti Sun Ťiena.
 • DLC 3: Upheaval in Jingxiang  (Převrat v Ťing-siangu). Liu Beiovy síly bojují proti hrozbě elixíru, která zachvátila provincii Ťing-siang po smrti Yu Jiho.
 • Kromě tří herních bonusových předmětů „Qinglong Armor Set“, „Zhuque Armor Set“ a „Baihu Armor Set“, které byly distribuovány při zakoupení základní hry, tato edice obsahuje i bonus k nákupu v podobě malé ikony „The Records of the Grand Historian“ jenž je označena na minimapě.

Wo Long: Fallen Dynasty Complete Edition vyšla 7. února 2024 a mimo PC/Windows je také k dispozici pro konzole PS4/PS5 a XO/XS. Základní hra je i ve službě Game Pass. Pařané ohodnotili tuto hru všemi možnými známkami, nakonec ale těsně vyhráli tři hvězdičky, což je ekvivalent hodnocení 90-100%.

Na Rudův gameplay se můžeš podívat zde:

Na oficiální trailer se můžeš podívat zde:

Klady

 • zábavná hratelnost
 • soubojový systém
 • „nový“ systém morálky

Zápory

 • ze začátku lehce matoucí mechaniky
 • během soubojů místy nepřehledné
 • slabší příběhová část hry
 

Wo Long: Fallen Dynasty je solidní přírůstek žánru soulsborne her. Studio uplatnilo předchozí zkušenosti z tvorby Nioh a vytvořilo povedené akční RPG odehrávající se v atraktivních kulisách středověké Číny. Hra potěší zábavnou hratelností, propracovaným soubojovým systémem i přístupným multiplayerem.

Recenzovaná verze:

PC

%

Pařanovo hodnocení

Reaguj na tento příspěvek a zapoj se do diskuze na Facebooku:

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: