MotoGP 24 přináší oficiální mistrovství světa silničních motocyklů a přichází s novými funkcemi, řevnivou rivalitou a online soutěžemi. Naskoč na motorku, zdolej každou překážku na cestě a užij si oficiální obsah nejnovější sezóny MotoGP.

Herní režimy

Nové MotoGP nabízí plně licencovanou hru, takže ve hře najdeš všechny jména, značky i okruhy letošního ročníku. A to nejen v samotném MotoGP, ale i v Moto 2 a Moto 3. Krom aktuálních okruhů si můžeme zajezdit i na šesti legendárních, mezi které patří i náš Brněnský, jenž se už nějaký čas v seriálu nevyskytuje. Co se samotných herních režimů týče, najdeme v nich kariéru, Grand Prix, Time Trial a Championship. Kariéra se klasicky skládá z víkendového programu, jenž obnáší tréninky a kvalifikační kola, které samozřejmě můžeš přeskočit a z posledního místa vystartovat do závodu.

Ve hře se nachází i jednoduše zpracovaný tutoriál, jenž tě provede základním ovládáním. Vývojáři mysleli i na úplné nováčky, hra nabízí několik stupňů obtížností. Lze zapnout všechny možné „asistenty“ a to motorka pak jede téměř sama, stačí, když ovládáš jen rychlost. Pokud si je ale vypneš, skončíš velmi pravděpodobně v první zatáčce v písku, či v jiné zemině. Ostatně, Ruda si to vyzkoušel a na konci článku se na to ve videu můžeš podívat.

Herní novinky

Hlavní novinkou letošního MotoGP je bezesporu tzv. Transfer Market. To znamená, že během kariérního režimu budeš dostávat nabídky od týmů z různých výkonnostních tříd. To má ve hře jistý vliv na tvé rivaly a obsah ve tvých sociálních sítích, což patří jako další aspekt hry. Na nich se objevují například spekulace o přestupech, nebo je tam možnost komunikovat s ostatními jezdci. A tím bych asi výčet novinek byl uzavřen. Chybí tady například historické momenty legendárních představitelů motorsportu, které byly v předchozích ročnících a byl to velmi povedený doplněk hry.

Ještě bych možná jako novinku mohl zmínit slibovanou „adaptivní“ obtížnost, kdy se mají soupeři přizpůsobovat tvému umění jízdy. Ale tak nějak mi přišlo, že je momentálně rozbité. V úvodním závodě jsem vyhrál téměř o minutu, ale hned v tom následujícím jsem sotva držel dech na posledním místě. Takže s tou adaptivností je to trošku zvláštní. A čekat, dejme tomu 10 závodů, až se to nějak urovná…to jsem to raději vypnul a nastavil si asistenty dle svého uvážení.

On-line a grafika

Až tě přestane bavit kariéra, či ostatní sólo režimy, můžeš vyzkoušet do multiplayer. Ten nabízí i podporu pro split-screen, což někteří třeba rádi využijí. On-line pak nabízí hru pro 12 hráčů, kde si zajedeš například rychlý závod proti hráčům z celého světa. Novinkou je režim LiveGP, který nabízí žebříček těch nejlepších a tak je na tobě, kde v něm až vystoupáš. MotoGP 24 nabízí i podporu cross-play. Já to nezkoušel, ale údajně se mohou zapojit jen hráči na konzolích PS a Xbox.

Co se týče grafického zpracování, to se povedlo. Hra je postavena na osvědčeném Unreal Enginu od Epicu a ten nabízí hezký pohled. Sluníčko, déšť a samotné závody vypadají luxusně, jsou hezky nasvícené. Okruhy, motorky i dresy jsou vymodelovány naprosto věrně, ozvučení je taky bez chyby. Na PS5 běží hra v 4K při 60 snímcích naprosto bez problémů, načítání závodů je rovněž rychlé.

Pařanům se hra vcelku líbila, hodnotili nejčastěji 2 a 3  hvězdičkami a ty tři nakonec vyhrály, což je ekvivalentem score 90-100%.

MotoGP 24 vyšlo 2. května 2024 pro PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One, Nintendo Switch a digitálně na PC.

Na Rudův zkušební gameplay se můžeš podívat zde:

Klady

  • pěkná a svižná jízda
  • hezké ozvučení
  • plně licencované
  • přestupový trh

Zápory

  • bez české lokalizace
  • málo režimů
  • podivná „adaptivnost“
 

Nový ročník MotoGP 24 je vcelku zábavná hra, nicméně, pokud vlastníš předchozí ročníky, nenabízí nic moc nového, naopak ještě ubírá. Nejzábavnější složkou je pak on-line hra, což je trochu málo. Kariérní možnosti přestupů jsou sice fajn, ale samotná kariéra je tu v každém ročníku a tak nechám na tobě, jestli ti to bude za 50 éček stát za to. Kdo by byl ale ve hře nováček, určitě si hru pořiď, protože vypadá pěkně a vlastně se i dobře hraje.

Recenzovaná verze:

PlayStation 5

%

Pařanovo hodnocení

Reaguj na tento příspěvek a zapoj se do diskuze na Facebooku:

Sony PlayStation 5 CZ/SK Pařanská skupinawww.facebook.com/groups/playstation.skupina/permalink/2414539228740020

Microsoft Xbox Series X|S CZ/SK Pařanská skupinawww.facebook.com/groups/xbox.skupina/permalink/984675629519226/

Steam ⚡ Epic Games Store CZ/SK Pařanská skupinawww.facebook.com/groups/pc.games.skupina/permalink/1150472662671055/

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: