Hra Cyberpunk 2077 od polského studia CD Projekt RED čelí od svého vydání 10. prosince hned několika problémům. Od zabugovanosti a místy grafické nevzhlednosti až po technickou náročnost, kdy zejména starší konzole minulé generace mají problém hráčům zajistit snímkovou plynulost.

Týká se to hlavně základních herních konzolí PlayStation 4 a Xbox One. Nespokojeni se hrou jsou ale hráči úplně na všech platformách. Polské studio proto nedávno vydalo omluvný dopis a slibuje brzkou nápravu. Zatím nabízí refundaci a vrácení peněz a tlačí digitální obchody, aby tak činily.

Sony to vyřešilo po svém a hru ze svého PlayStation Store raději dočasně úplně stáhlo. Nyní tak již nemáš možnost, si hru pořídit přes jejich digitální obchod. Zároveň Sony nabízí plnou náhradu všem zákazníkům, kteří si Cyberpunk 2077 přes jejich obchod zakoupili.

Je zajímavé, že byla stažena z PS Store obchodu i PlayStation 5 verze, která byla technicky poměrně dobře hratelná a stížností na ní tolik nebylo. Co se týče diskových verzí, ty se mohou prodávat dál a aktualizace pro ně budou také normálně vycházet.

Stažení digitální verze z PS Store platí do odvolání a je možné, že se to letos již neodvolá. Zaměstnanci GameStopu ale prý byli informováni, že by velký patch pro tuto hru měl dorazit příští pondělí 21. prosince. Nejspíš půjde o aktualizaci, kterou slíbil CD Projekt RED dodat do konce tohoto roku a která má výrazně zlepšit stav hry.

Mnoho hráčů zatím hru odkládá a čeká na její nápravu. Další dvě velké aktualizace vyjdou až příští rok a to v lednu a v únoru. To by už hra mohla být v takovém technickém stavu, že by se za sebe nemusela stydět.

Test PS5 verze s updatem 1.02. Muž – Nomád:

Test PS4 Pro verze s updatem 1.02. Žena – Dítě ulice:

Test PS4 verze s updatem 1.02. Trans – Korporát:

Grafické srovnání PS4 vs. PS5  – 1.02 vs. 1.04:

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: