Snili jsi někdy o tom vytvořit si svou vlastní hru? Game Builder Garage je skvělé místo, kde můžeš začít!

Hra je o kreativních tvůrců společnosti Nintendo. Více než hrou je to ale spíš grafickým programem, přes který si svoje vlastní hry vytvoříš.

Game Builder Garage tě zábavnou formou naučí základy herního designu a vizuálního programování s postupnými lekcemi. Prostředí je sice v angličtině, ale díky názorných ukázkám se to dá pochopit i bez její velké znalosti.

Hra, pokud jí tak budeme říkat, se skládá ze dvou částí – výukové a volné tvořivé. Nejprve ti doporučuji si projít část výukovou, která tě mnohé naučí. Lekce jsou krásně interaktivní a donutí tě zábavnou formou programátorsky přemýšlet. Některé z nich vyžadují pokus – omyl, ale časem ti správné “myšlení” přijde pod kůži.

Oproti hře Super Mario Maker máš zde daleko více možností, jak svoji hru vytvořit. Navíc nejsi omezen jen na dva rozměry, ale můžeš si ji udělat i ve 3D.

Osobně se mi tato hra velice líbí a svými možnosti mi připomíná konkurenční Dreams na PlayStationu. Zde ale můžeš tvořit i na cestách, což je úžasné. Své vytvořené hry můžeš samozřejmě sdílet a pochlubit se tak ostatním.

Více ti řekne můj testovací gameplay, kde jsem možnosti této hry názorně předvedl a jednu vlastní hru si i udělal. Hra měla u Pařanů úspěch a udělili ji nadprůměrné hodnocení dvou ⭐⭐ pařanských hvězd.

 

Pusť si můj testovací gameplay:

Reaguj na tento příspěvek a zapoj se do diskuze na Facebooku:

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: