Dobrá zpráva pro ochránce životního prostředí a váš účet za elektřinu: PlayStation 5 je mnohem energeticky efektivnější než jeho bezprostřední předchůdce, PlayStation 4 Pro. Podle analýzy zveřejněné Eurogamer.net používá systém nové generace v klidovém režimu se zapnutými všemi jeho funkcemi pouhých 1,3 W, ve srovnání s 5 W u PS4 Pro.

Odběr elektřiny stoupá až na 36 W, když stahujete hru na pozadí, ale aktualizace Sony střední generace zhltla za stejných okolností až 50 W. Ve své hlavní nabídce používá PS5 47W ve srovnání s 63W na PS4 Pro a když si budete chtít zahrát nějakou zpětně kompatibilní hru, jako je Shadow of the Tomb Raider, zveřejňuje 107W ve srovnání s 147W.

Nové hry ti budou odebírat až 203 W

Jediným okamžikem, kdy se zdá, že nová konzole spotřebovává více energie než její protějšek poslední generace, je, jak byste čekali, spuštění her nové generace. Například Marvel’s Spider-Man: Miles Morales dosáhne vrcholu 203 W během nejintenzivnějších okamžiků, kdy God of War odebíral na PS4 Pro přibližně 177 W při podobném zatížení.

Celkově budeš s odběrem na své nové herní konzoli spokojen. Společnost Sony snižuje odběry elektřiny ve všech správných oblastech, a přestože při hraní her nové generace nakonec spotřebujete trochu více energie, je dobré vědět, že nečinné funkce, jako je režim odpočinku, jsou nyní mnohem úspornější s jejich příkonem.

Čekání na svůj nový PlayStation 5 si můžeš zkrátit na livestreamu s Rudou:

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: