Fantasy akční adventura zasazená do reálné středověké Evropy
KUBI Games zvou hráče do temného dobrodružství, ve kterém se neodpouští chyby. Právě vychází 1428: Shadows over Silesia, akční adventura s fantasy prvky zasazená do středověké Evropy. Na pozadí skutečných historických událostí čekají zapeklité hádanky, náročné bitvy, kradmé plížení a mnoho dalšího.
Evropou zmítají náboženské bouře a nejeden kazatel předpovídá blížící se konec světa. Píše se rok 1428, a právě začíná husitské tažení do Slezska. Kacíři se zdají být pro zemi bez krále tím největším nebezpečím. Opravdové zlo ovšem číhá někde úplně jinde a nemá v plánu vést náboženské disputace.
Hra je lineární a odehrává se v průběhu celého husitského tažení. Hráče čeká třináct kapitol, které mohou dohromady zabrat něco kolem třiceti hodin čistého času. „Jelikož se hra odehrává během konfliktu, přišlo mi zajímavé ukázat hráči, že žádná ze stran není ta zlá a žádná není ta dobrá. Válka nemá vítěze, jen poražené. Hráč střídá postavy po každé kapitole,“ říká autor hry Petr Kubíček.
Vyprávění probíhá z pohledu dvou hlavních postav, mrzutého husitského hejtmana Hynka, který nejde pro nadávku daleko a s ničím se moc nepáře a johanitského rytíře Lothara, muže dobrého vzdělání a mravů, který se po boku svých bratrů postaví do první linie Slezské obrany. Každý má své vlastní motivace a názory na svět kolem sebe, jinou výbavu a schopnosti. Jejich osudy se brzy propletou. Střetnou se se zbraní v ruce, nebo uzavřou křehké spojenectví, aby se bok po boku postavili mnohem horšímu nepříteli?
Inspirací pro hru byly klasické RPG a adventury devadesátých let, způsob vyprávění Andrzeje Sapkowského, nebo vizuál Hry o trůny. „Kombinace historie a fantasy bylo něco, co mě na Sapkowského husitské trilogii uchvátilo. V jeho knihách se sice objevují nadpřirozené bytosti a magie, ale všechno dává smysl a působí věrohodně. Já se snažím o to samé. Potkáte ve hře čaroděje, magii a také bytosti z evropské křesťanské a pohanské mytologie, ale vše stojí nohama na zemi,“ prozrazuje autor.
  Klíčové vlastnosti:

  • Temný fantasy příběh odehrávající se na pozadí skutečných historických událostí.
  • Lineární hratelnost na bázi kapitol a levelů.
  • Soubojový systém, ve kterém přečíslení znamená problém.
  • Náročné hádanky po vzoru klasických her adventurního žánru.
  • Průzkum podzemních kobek, jeskyní, klášterů, nebo hradů.
  • Izometrická, stylizovaná, lehce pohádková, ale hlavně temná low poly grafika.
  • Plížení a kradmý postup.
  • Kompletní český a anglický dabing.

Hra vychází dnes pro Windows PC na Steamu, kde je k dostání za $30.

Více informací najdete na:

oficiálních stránkách: https://shadows1428.com

nebo na Steamu:  https://store.steampowered.com/app/1228500

Zdroj: shadows1428

Reaguj na tento příspěvek a zapoj se do diskuze na Facebooku:

Steam ⚡ Epic Games Store CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/pc.games.skupina/permalink/799717594413232/

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: