Britské studio Supermassive Games sídlící v Guildfordu v roce 2019 představilo svůj projekt The Dark Pictures Anthology. Osm různých hororových her, které na sebe nemusí přímo navazovat, ale mohou sdílet některé společné momenty. Dosud to bezezbytku plní. Vyšel Man of Medan, Little Hope a House of Ashes, které pojí flashbacky a flashforwardy, stejně jako role tajemného kurátora, nebo zajímavé kooperačně multiplayerové funkce.

Zatím bezpečně víme jen o té následující: The Devil in Me, jenž nechá hráče prozkoumávat mysl sériového vraha – a zbytek zůstává záhadou. Uživatel Twitteru s přezdívkou The_Marmolade si ale všiml zápisu v databázi Úřadu Evropské unie pro duševní vlastnictví a sdílel z něho screenshot, který by mohl prozrazovat pět dalších her. To by znamenalo, že dohromady by vyšlo v antologii The Dark Pictures her devět.

Na Pařanský ráj jsem dosud všechny vydané díly streamoval a dle hodnocení diváků první dva tituly obdržely i maximální hodnocení tří ⭐⭐⭐ pařanských hvězd (hra s hodnocením 90-100%). Pochvala patřila nejenom k zajímavému příběhu, ale i grafice a hororové atmosféře.

The Dark Pictures Anthology je multiplatformní a lze ji tak hrát na systémech PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series a Microsoft Windows, je dostupná i ve službě Steam.

Pusť si z prvních dvou dílů mé otvíráky:

Dosud poslední díl House of Ashes jsem ve dvou streamech kompletně dokončil. Zabralo mi to nějakých pět hodin hraní. Děj se odehrával v Iráku roku 2003. Ve stínu pohoří Zagros se vojenská jednotka dostala pod palbu iráckých sil. Přestřelka způsobila otřesy země a obě strany se propadly do ruin pohřbeného sumerského chrámu. Komunikace s povrchem byla přerušena a naši protagonisté zůstali uvězněni v děsivém nebezpečném podsvětí, ze kterého se snažili uniknout.

Hra se Pařanským divákům líbila, byť v rámci příběhu představovala béčkový horor, který se v rámci svého příběhu dal místy i předvídat. Možná právě proto hra získala na obou streamech od diváků hodnocení dvou ⭐⭐ pařanských hvězd (hra s hodnocením 75-85%). Což je ale stále slušný nadprůměr.

Pusť si kompletní let’s play z House of Ashes:

 

Další novinkou v rámci studia Supermassive Games je fakt, že i když se momentálně soustředí na The Dark Pictures Anthology, pracují také na dalším projektu. Leaker s přezdívkou AccountNGT, jenž má slušnou reputaci (stál za únikem pravdivých informací o Star Wars: Eclipse) prozradil, že toto studio nad rámec svých nových her údajně už nějaký čas připravuje i remake Until Dawn, který míří na současnou generaci konzolí.

Já jsem původní Until Dawn na Pařanský ráj taktéž streamoval a svým konceptem je sérii The Dark Pictures Anthology hodně podobný. Jedná se o vyvraždovací horůrek s mnoha lekačkami, který má i na dnešní dobu skvělou grafiku. Hra vyniká ale hlavně v příběhu a dialozích. Kladně hodnotím i to, že obsahuje mnoho rozhodnutí jenž musíš udělat a které mají zásadní vliv na to, co se v budoucnu stane. Přežije parta teenagerů výlet na horskou chatu, nebo umřou ošklivou smrtí?

Pusť si můj gameplay z Until Dawn:

 

Na závěr zde přikládám zmíněný screenshot od The_Marmolade,

který budoucí hry od Supermassive Games prozrazuje:

Reaguj na tento příspěvek a zapoj se do diskuze na Facebooku:

Microsoft Xbox Series X|S CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/xbox.skupina/permalink/528728205113973/

Steam ⚡ Epic Games Store CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/pc.games.skupina/permalink/655441578840835/

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: