Tohle jsi asi nečekal! Někteří majitelé PlayStation 4 hlásí náhlý a nečekaný příchod nové aplikace „PS5 Remote Play“. I když aplikace ještě moc nedělá (koneckonců PS5 ještě není oficiálně venku), zdá se, že vám umožní mít PlayStation 5 v jedné místnosti a streamovat ji (a ovládat ji) z PlayStation 4 v jiné.

Nyní to není úplně stejné jako mít ve druhé místnosti další PS5; Remote Play má tendenci mít samozřejmě trochu zpoždění, takže se vám pravděpodobně nebude hodit na online RPG, kde se počítá každá milisekunda. Ale vzhledem k tomu, že na starší konzoli se po pořízení konzole jenom práší (nebo jí zkoušíš prodat), je to docela dobrý způsob, jak prodloužit životnost PS4. IGN si aplikaci všimla dnes ráno a zdá se, že se k uživatelům dostává v dávkách.

Společnost Sony toho moc neřekla o tom, jak to všechno bude fungovat, takže ohledně kompatibility je třeba si ještě položit spoustu otázek – budou všechny hry fungovat, nebo jen některé? Budou ovladače PS4 fungovat na hrách PS5 přes Remote Play, zatímco Sony jinak uvedla, že na PS5 budou fungovat pouze při přehrávání zpětně kompatibilních titulů PS4? Nejčastější diskuze na blogu PlayStation potvrzují, že jsou určeny pro hraní her PS5 na PS4.

Oficiální text od Sony:

Aktualizujeme funkci PS4 Remote Play. Nyní, kromě přístupu k vašemu PS4 z počítače nebo mobilního zařízení, může váš PS4 přistupovat k dalším konzolím také pomocí Remote Play, přímo na vašem televizoru. To zahrnuje schopnost připojit se k vašemu PS5 a streamovat hru PS5 do vašeho PS4, abyste si ji tam mohli zahrát.

Sony také poznamenává, že Remote Play nyní bude podporovat více vzdálených uživatelů současně, což ti umožní hrát místní hry pro více hráčů s kamarády, kteří s tebou ve skutečnosti na gauči nesedí.

Čekání na svůj nový PlayStation 5 si můžeš zkrátit na livestreamu s Rudou:

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: