Několik technicky zdatnějších uživatelů odhalilo, že Sony do své nové konzole PS5 možná nasadilo až tři různé a rozdílně hlučné ventilátory. Někteří hráči si stěžují na velký hluk během náročných pasáží akčních titulů.
Francouzský web zjistil prostřednictvím několika kusů PlayStation 5, že konzole je vybavena různými ventilátory. Tým v Les Numériques si uvědomil, že chladicí ventilátor jejich testovací jednotky vydává méně hluku než další konzole, kterou měli k dispozici. Po rozebrání celkem pěti konzolí PS5 vyšlo najevo, že dva z nich měli to, co bylo klasifikováno jako tišší ventilátor, zatímco tři další měli hlasitější ventilátor. V systému PS5 byly použity dva výrazně odlišné chladicí ventilátory (viz obrázek níže).

Společnost Sony, stejně jako ostatní návrháři a výrobci elektronických zařízení, může legálně používat stejnou součást z různých zdrojů, pokud vykonává funkci, pro kterou byla navržena. Podobná situace se často vyskytuje na displejích notebooků, kde výrobci OEM používají pro stejný model notebooku více panelů od různých výrobců. Stejně jako mohou tyto displeje notebooků nabídnout různé úrovně jasu nebo doby odezvy.

Les Numériques také poskytl několik zvukových klipů vytvořených po 15 minutách hraní hry Demon’s Souls, kdy by se opravdu naplno rozběhl chladicí ventilátor PlayStation 5. Je zdůrazněno, že zvuk byl zesílen, aby poukázal na rozdíly mezi těmito dvěma ventilátory. Zdá se, že „Ventilátor B“ je hlasitější než „Ventilátor A“ při 43 dB (B) vs. 39 dB (A). Hráči bohužel nemohou před zakoupením zkontrolovat, který ventilátor je nainstalován – takže se jeho nákup mění v loterii.

Kromě toho se zdá docela pravděpodobné, že společnost Sony použila třetí ventilátor pro PS5, který byl dokonce tišší než tyto ostatní modely. Ventilátor který odstranil Yasuhiro Ootori má jinou konstrukci než ventilátory zobrazené Les Numériques, přičemž má uprostřed šest kruhových zářezů, zatímco další dva mají lichoběžníkové zářezy – osm pro „hlučný“ a 12 pro „tichý“ ventilátor. Můžeš zvážit výměnu ventilátoru, pokud máš zvlášť hlučnou PS5, i když ti to pravděpodobně zruší záruku. Možná by stálo za to zkontrolovat akustické překážky, například odlepené štítky.

Za Pařanský ráj ti držíme pěsti, aby jsi dostal ten nejtišší kousek!

Yasuhiro Ootori rozebírá PS5:

Podívej se, jak PS5 rozbalil pařan Ruda:

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: