Z nově provedené analýzy webu statistik videoher GitHyp vyplívá, že hráčská základna hry Cyberpunk 2077 ze Steamu poklesla na 225 tisíc hráčů denně. A to z původních více než 1 milionu souběžných hráčů. Ve srovnání s tím si posledně vydaná hra CD Projektu RED, The Witcher 3: Wild Hunt, byla schopna udržet více než polovinu své hráčské základny měsíc poté, co vyšla v květnu 2015.

Zpráva však také uvedla, že pokles o 79 procent je typický pro většinu her pro jednoho hráče, které obvykle ztrácejí značnou část své hráčské základny. GitHyp také poukázal na to, že CDPR má „osvědčené výsledky v opravě svých her na PC po spuštění“ a uvádí, že je to jeden z důvodů, proč si hra stále „udržuje pozitivní průměrné skóre ve službě Steam“.

Cyberpunk 2077 stále nejprodávanější hrou na Steamu

Navzdory sporům ohledně Cyberpunk 2077 a ztrátě jeho hráčské základny se hra i nadále dobře prodává na Steamu. Podle PCGamesN zůstává tato hra nejprodávanější hrou na Steamu od 22. listopadu.

Společnost CDPR dříve tvrdila, že prodala více než 13 milionů kopií Cyberpunk 2077, a to i při požadavcích na vrácení peněz na všech platformách. Podle předchozí zprávy se také říká, že zhruba 8 milionů kopií pochází pouze z předobjednávek.

A co ty, pařane? Máš koupený Cyberpunk 2077 a ještě ho paříš? Nebo patříš k těm 79 % hráčům, co hru opustili? Napiš nám to do komentáře!

Mrkni, jak Cyberpunk 2077 hraje pařan Ruda:

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: