Je jasné, že jako při minulém uvedení nových herních konzolí bude výběr titulů pro nás hráče dost malý. To ale nebude platit v případě oblíbené hry Battle Royale Fortnite. Ta bude k dispozici jak pro PlayStation 5, tak pro Xbox Series X / S ihned po uvedení.

Fortnite pro každého

Vydavatel Epic Games podrobně popsal, jak budou tituly vypadat pro nové systémy. Ve vydání uvádí, že „Fortnite staví na Xbox Series X / S a PS5, a tak se nejedná jen o vylepšené verze poslední generace, ale o naprosto nové nativní procesy, které využívají sílu nových konzolí.“ Stávající hráči budou moci v nových systémech pokračovat tam, kde přestali, a zároveň využívat všech výhod nového hardwaru.

Vylepšení zatím vypadají dost podobně, takže nemusíš řešit jestli seš fanoušek Sony nebo Microsoftu. Verze Xbox Series X i PS5 mají rozlišení 4K při rychlosti 60 snímků za sekundu, rychlejší načítání zápasů, rozdělené obrazovky s rychlostí 60 FPS a vylepšenou fyziku a vizuály, které zahrnují funkce jako stromy reagující na exploze a lépe vypadající povětrnostní efekty. Řada Xbox S také většinu těchto věcí podporuje, ale snižuje rozlišení videa 4K na 1080p.
Nové Xboxy a PlayStation dorazí na prodejny pravděpodobně 10. a 12. listopadu.

Čekání na svůj nový PlayStation 5 si můžeš zkrátit na livestreamu s Rudou:

Zdroj: TechCrunch

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: