Náš tým Pařanského Ráje si pro tebe připravil opravdu skvělou novinku a tou je ESM – Editační Systém Maruška, který urychlí opravu našich překladů her.
 
Ano, je tomu tak, od teď se i ty můžeš podílet na kvalitě našich překladů a není to vůbec tak složité. Díky otevření úpravy češtin tobě a ostatním hráčům, se snažíme vyjít vstříc komunitě a tím i napomoci kvalitě našich překladů. Stačí se zaregistrovat na naší stránce překladů, přečíst si nápovědu a pak si jen vybrat titul z naší nabídky, kterému chceš pomoct v korekci. Příjemným bonusem i je, že za užitečnou editaci můžeš obdržet „pařcoiny“, které lze uplatnit při vyvolávání interakcí či si za to rovnou objednat i stream na přání.
 
Více informací zde:

Informací a důležitých zpráv je i přes jednoduchost systému „Marušky“ pořád velké množství a nadále se počítá s přidáváním dalších funkcí. Tento editační systém již teď dokáže vyhledat nepřeložená slova, automaticky opravit vykání na tykání i jiné věci.

Také ti určitě přijde vhod i pár tipů pokud jsi začínající editor: 1) Aktivuj si Filtr 1 „Neopravené“ a všechno tam budeš moci se svým oprávněním opravovat. 2) Aktivuj si Filtr 2 „Nepřeložené“ se kterým budeš moci procházet a editovat to, co se dosud nepřeložilo. 3) Pro opravy samostatných slov v řádcích (s tím má Maruška největší problémy) nahoře vpravo zatrhni „Reg“ a do řádku „Hledat c CZ“ vlož regulární výraz: ^\S+$.

Jestli ti ale přijde, že informací je velké množství, tak se nemusíš bát Ruda si pro tebe připravil další video, ve kterém tě provede všemi zásadními novinkami našeho editačního systému, aby jsi v tom měl pořádek. Také ale určitě zavítej i na náš Discord server kde je kanál dělaný přímo na to, jak překládat, například LORE a další věci. Je tam i sekce „hlášení-chyb“.

Pro tvé správné editace ale pamatuj, že opravy musíš dělat na základě tvého hraní a objevených chyb ve hře, případně chyb nahlášených ze screenů či gameplay videí. Nikdy to nedělej naslepo, protože neznáš kontext. Opravovat se musí hlavně nepřeložená slova a věty, jenž zůstaly v angličtině a nesmyslné výrazy a věty, které postrádají či mají jiný význam. Všechno to je uvedeno v nápovědě, kterou najdeš jako otazníček vpravo nahoře.

V ESM už máme zaregistrovaných přes 200 editorů a z toho je zhruba čtvrtina opravdu aktivní. Na prvním místě se drží jako největší editor Marpan, který má v několika hrách celkově editovaných přes 43 tisíc řádků. Druhé místo drží StriderCZ, opravující hlavně Hogwards Legacy a TESO s celkovým výčtem 25 tisíci řádky. Přidej se proto k nám a užívej výhody!

Zde Ruda učí, jak v ESM editace schvalovat:

Reaguj na tento příspěvek a zapoj se do diskuze na Facebooku:

Steam ⚡ Epic Games Store CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/pc.games.skupina/permalink/945586376493019/

 

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: