Konečně ses dočkal pařane: PlayStation 5 je oficiálně venku a s ním už teď několik her. Stejně jako u Xboxů jsou v nabídce dvě verze nové konzole – běžné a digitální vydání. Jediným zásadním rozdílem mezi nimi je to, že standardní verze má diskovou jednotku, která ti umožní ještě hrát fyzické kopie her.

Kolegové z TheNextWebu prošli několik her, které jsou k dispozici hned po uvedení PS5 a řeknou ti, co si o nich myslí.

Spider-Man: Miles Morales

Rachel: I když tento spin-off titul není tak poctivý jako jeho předchůdce, je to stále skvělá hra. Miles Morales přináší na gauče hráčů nové dobrodružství. Hra navíc současně předvádí, co vám umožní hraní na PS5 v celé její kráse.

Tato hra přichází ve dvou režimech nové generace, která se jmenuje „Performance“ a „Fidelity“. První z nich je navržen tak, aby udržel konzistenci hry na 60 FPS, a jako takový má mírně nižší rozlišení a žádné detailní odlesky. U druhého dostanete maximální grafické detaily, ale poběží spíše kolem 30 FPS. Mezi režimy můžete libovolně přepínat.

Vylepšení nové generace: 4K30 s ray tracingem, režim výkonu 4K60, téměř okamžité doby načítání
Cesta k upgradu: Upgrade zdarma z PS4
Cena: 49,99 $
K dispozici také na: PS4

Demon’s Souls

Nino: Demon’s Souls je pravděpodobně nejočekávanějším vydáním hry na PlayStation 5. Jedná se o remake klasiky FromSoftware na PS3 z roku 2007, přestavěné od základů pro novou konzoli Sony.

Demon’s Souls byl první v nyní legendární sérii Souls, sérii obtížných a tupých akčních RPG, která byla pro všechny milovníky hardcoru. Tento remake na PS5 od Bluepoint Games je ve většině ohledů věrný originálu a zároveň přináší vizuální prvky do moderní doby. Demon’s Souls běží hladce na 60 FPS a vypadá naprosto fantasticky.

Vylepšení nové generace: režim výkonu 4K60 nebo režim 4K30
Cena: 69,99 $

Astro’s Playroom

Rachel: Toto je hra, která vás naučí, čeho je ovladač DualSense schopen. Z tohoto důvodu doporučuji všem hrát alespoň jednou. Je to naprosto rozkošné a překvapivě pohlcující – i když připouštím, že existují určité úrovně, které nejsou tak dobré jako jiné. V podstatě, pokud chcete naplno zažít systém zpětné vazby PS5 a haptiky, je to hra pro vás.

Cena: Zdarma

Assassin’s Creed Valhalla

Nino: Nemohu přestat hrát nebo přemýšlet o této hře. Valhalla vypadala skvěle už na PS4 Pro, ale na PS5 vypadá ještě ostřeji a hraní na dvojnásobek framerate mě nikdy nepřestane bavit.

Vylepšení nové generace: 4K60, rychlejší doba načítání
Cesta k upgradu: Upgrade zdarma
Cena: 59,99 $
K dispozici také na: PS4, Xbox One, Xbox Series S / X PC, Google Stadia

A co říká na Valhallu pařan Ruda?

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: