Kultovní česká videohra Bulánci se po dvaceti letech vrací ze svého polštářového spánku. Původní autorské studio SleepTeam spustilo 17. května 2021 kampaň na Startovači a plánuje přinést nezaměnitelný zážitek nové generaci hráčů. Autorům se podařilo požadovanou částku půl milionu korun vybrat během necelých dvou hodin od spuštění kampaně a během tří dnů vybrali přes 700 % z požadované částky.

Bulánci se vrací: Bulánci 2.0 Trailer

“Dlouho jsme si s myšlenkou na nové Bulánky pohrávali a nakonec jsme se nechali unést nadšením a voláním komunity po moderním bulánčím titulu,” říká Jaroslav Wagner ze SleepTeam. Nepůjde tedy o čistokrevný remaster, ale o zcela novou hru, jejímž cílem má být vstup roztodivných polštářků mezi současnou generaci her. Autoři plánují nejen přerod do 3D, ale v případě úspěšné kampaně chtějí hru přinést na PC a konzole. Hlavním lákadlem je tedy možnost klání ve více hráčích na všech platformách a to v různých hratelných módech, které rozšíří klasický deathmatch.

Pro podporovatele na Startovači si autoři připravili nejrůznější odměny, mezi kterými nechybí předběžný přístup a poděkování v titulcích hry. Hráči se ale můžou těšit i na sběratelské figurky, možnost nadabovat Bulánka, připravovanou karetní verzi Bulánků nebo originální autorské artworky s podpisy autorů. Pro fajnšmekry je připraveno i tištěné vydání fenomenální bulánčí poezie, která provázela úspěch titulu na začátku tisíciletí.

Multiplayerová hra Bulánci vznikla v roce 2001 pod hlavičkou autorského týmu SleepTeam. Díky tomu, že byla hra dostupná zcela zdarma a nabízela od roku 2006 i vlastní editor úrovní, se hra rozšířila nejen po České republice, ale našla si i cestu do zahraničí, kde ji mohou hráči znát pod názvem Combat Pillows.

Za původní hrou i připravovaným restartem titulu stojí SleepTeam, složený z veteránů české herní scény. Ještě před vznikem Bulánků autoři stáli u zrodu série Polda.

Slova autorů závěrem:

Bulánci 2.0 nebudou jen stará klasika v novém povlečení, ale přineseme i řadu novinek a vylepšení. Vy, kteří jste si oblíbili multiplayer, se máte na co těšit! Čekají na vás týmové přestřelky i dobývací mód, kde bude lítat peří. I milovníci singleplayeru si přijdou na své.

Bulánci budou hratelní téměř na všech platformách. Hráči v Čechách, na Slovensku i ve světě tak budou mít možnost zažít s rodinou či přáteli ty pravé polštářové bitvy v bezpečí svého gauče.

  • Bulánci se vrátí plně ve 3D, dáme plochým polštářům nový rozměr
  • Objeví se notoricky známé levely i mnoho nových
  • Přineseme bojové polštáře na PC, konzole (aktuálně vyjednáváme Switch, PS4, PS5, XB1 a XB1-X) a v případě většího úspěchu na Startovači i na mobilní telefony
  • Těšit se můžete na kampaň, kterou půjde hrát sólo i kooperativně
  • Čekají vás týmové přestřelky i dobývací mód
  • V některých levelech zažijete střídání dne a noci, nebo nepříznivé vlivy počasí
  • Své hrdiny si budete moci vymazlit barvami, typem povlečení i různými doplňky
  • Rozšířená bulánčí historie vnese více světla do dosud nezmapovaných epoch tohoto měkkoučkého národa

Zdroj: SleepTeam

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: