ATONE je ručně kreslená hra inspirovaná severskou mytologií, která kombinuje interaktivní vyprávění příběhů a složité hádanky s rytmickým herním soubojovým systémem. Ujmi se role mladé bojovnice jménem Estra, která cestuje přes Midgard, aby odhalila pravdu o smrti svého otce.

ATONE: Heart of the Elder Tree měla původní vydání v roce 2019 pro Apple Arcade a dne 27.1.2023 vyšly porty i pro systémy: PS4, Switch a PC/Steam.

Vizuálně trochu hra připomíná Another World z roku 1991. Grafický styl působí vektorově s častými horizontálními liniemi. I hudební doprovod je zajímavý, takový meditativně uklidňující. Puzzle hádanky jsou na bázi grafického IQ testu a neměl by mít problém průměrně inteligentní hráč je zvládnout. Soubojový systém je takový zvláštní, ve skutečnosti se nebojuje a jen je nutné se časově trefit do daných rytmů podobně jako v hudební hře Guitar Hero.

Celkově mám z této hry rozpačité dojmy. Myslím, že ATONE nejvíc sedí mobilní dotyková platforma, na kterou vlastně byla i původně cílena. Z nově vydaných portů proto doporučuji hlavně konzoli Nintendo Switch. Tato hra není pro každého. Většinu hráčů asi odradí její pomalost, táhlost a absence nějaké zajímavé akce. Jako hra do postele před usnutím je ale ideální.

Pařani na streamu dali této hře jednu ⭐ pařanskou hvězdu (hra s hodnocením 60-70%), což je lepší průměr. Ve slevové akci bych o této hře popřemýšlel. Celkové naše shrnutí a hodnocení je v průběhu a hlavně na konci videa.

Všechna zajímavá pařanská indie videa lze shlédnout z tohoto playlistu ☛ https://www.youtube.com/playlist?list=PL67zygmxgY63l4A_F0fWNLIoVzmvrAxHW

Více o hře a její nákup zde: https://store.steampowered.com/app/894620/ATONE_Heart_of_the_Elder_Tree/

 


 

?️ Pařane DEJ ODBĚR videí ☛ http://bit.ly/ParanskyRajOdber a nezapomeň si zapnout i zvoneček ?, jenom tak budeš vždy informován o nových videích a streamech! ?

? Staň se členem Pařanské YouTube komunity a získej z toho ? speciální výhody, viz PŘIPOJIT SE ☛ https://www.youtube.com/channel/UCEMpTkAQ9gv7svSEpqSSMnA/join

? Můžeš poslat i donate na podporu budoucích videí ☛ https://streamlabs.com/paranskyraj