Známý kyjevský symfonický orchestr LORDS OF THE SOUND opět vystoupí v Čechách. Od 1. do 13. listopadu 2022 razí turné s novým programem „The Music of Hans Zimmer“. Zazní tak slavné filmové skladby populárního skladatele Hanse Zimmera.

“Spider man 2”, “The Dark Knight”, “Lone Ranger”, “Interstellar”, “Sherlock Holmes”, “Man of Steel”, “Pearl Harbor”, “Gladiator”, “Inception”, “Pirates of the Caribbean”, “Spirit”, “Dune”, “Wonder Woman”, “The Lion King” – to všechno jsou hity Hanse Zimmera v podání orchestru LORDS OF THE SOUND!

Hans Zimmer je německý filmový skladatel, který se proslavil po uvedení kultovního filmu Rain Man. „Při skládání hudby k filmu Rain Man jsem si říkal: nesnaž se přehlušit postavy. Necpi se zbytečně do popředí. Raymond, hlavní postava, ve skutečnosti nechápe, kde se nachází. Nevnímá okolní svět tak jako my… Proč tedy nesložit „hudbu světla“ jako symbol světla, které existuje jen v jeho hlavě?“ – vzpomíná Hans. Tato práce se stala skutečným průlomem v jeho kariéře, neboť právě za ni byl Zimmer nominován na Oscara. Chtěli s ním spolupracovat nejlepší hollywoodští režiséři. A Hans se této práci zcela oddal, často skládal hudbu pro dva nebo tři filmy najednou. Jeho hudba zaujala studio Disney natolik, že Zimmera pověřilo složením hudby k animovanému filmu Lví král. Za hudební motiv k filmu získal tři významná ocenění – Oscara, Zlatý glóbus a Grammy. Zimmer získal řadu ocenění a stal se tím nejlepším z nejlepších umělců v Hollywoodu. Jen málokdy se stane, že by na oscarovém ceremoniálu nebyl nominován Zimmer.

Úspěšné koncerty orchestru LORDS OF THE SOUND v kombinaci s nejlepšími skladbami Hanse Zimmera vás vtáhnou do nezapomenutelného zážitku teplého letního večera, kouzelné pohádkové atmosféry plné krásy symfonického zvuku oblíbených skladeb, rockové kapely, zářivých vizuálních efektů, silných vokálních partů sólistů a sboru, energie a nespoutané pozitivní síly celé skupiny!

Celková délka koncertního programu je asi 2 hodiny. Turné začíná 1. listopadu v Plzni, poté následuje několik dalších českých měst. V Praze vystoupí 7. listopadu a svoje působení dovrší v Ostravě 13. listopadu. Určitě to bude stát za to. Já se na to moc těším a přinesu vám z této akce i krátkou reportáž.

Fotogalerie a video z minulého turné tohoto orchestru:

Reaguj na tento příspěvek a zapoj se do diskuze na Facebooku:

KULTURA – kino, divadlo, koncerty a společenské akce​ ☛ https://www.facebook.com/groups/kultura/permalink/467838045152410/

 

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: