V pondělí 29. listopadu v Kongresovém centru v Praze vystoupil Kyjevský symfonický orchestr Lords of the Sound s programem “Music is Coming”, na kterém zazněla slavná filmová, seriálová i herní hudba. Hrozilo, že se koncert kvůli lockdownu neuskuteční, ale organizátorům se nakonec podařilo tento problém vyřešit. Místo jednoho koncertu se totiž uskutečnily dva za sebou s menším počtem diváků.

Já jsem šel na ten pozdější čas, se začátkem představení ve 21 hodin. Představení začalo poměrně přesně a jeho začátek jsem vám ve své video-reportáži i natočil. Koncert měl pod taktovkou Kyjevský dirigent pocházející z Teheránu Shahrokh Fathizadeh. Na pódiu vystupovala necelá čtyřicítka hudebníků: vlevo stály sólistky a vpravo dechové nástroje, ve předu smyčce, vzadu bubny a uprostřed k divákům zmíněný dirigent.

Program

Koncert měl česky mluveného uvaděče. Na velké plátno se promítaly grafické motivy z daných skladeb. Světelné efekty celou pak show krásně doplňovaly.

Představení bylo rozděleno na dvě poloviny, ale kvůli nedostatku času se přestávka nekonala. Dirigent v polovině sice odešel, ale vzápětí se zase vrátil a jelo se dál.

V první části koncertu zazněla hudba z filmů Harry Potter, Pán prstenů, Wonder Woman, Avatar, Šílený Max a zpívaná skladba Hooked on a Feeling ze Strážců Galaxie, která první polovinu koncertu uzavírala.

Ve druhé části zazněly skladby nejen z filmů, ale i seriálů a známých her: Warcraft, Assassin’s Creed, Zaklínač, Vikingové, Hra o trůny, Piráti z Karibiku a Pátý element.

Pocity

Osobně se mi v první půlce nejvíce líbila hudba z Avatara a Šíleného Maxe. Skladba Hooked on a Feeling mi zase vykouzlila úsměv na tváři, neboť se mi vybavilo, jak ji v mém mládí zpíval David Hasselhoff, což byl tehdy úlet.

Z druhé poloviny koncertu jsem byl hodně nadšený, možná proto, že se konečně dostalo i na herní hudbu. Nádherné bylo všechno a ze zvuků tónů mi občas běhal i mráz po zádech.

Hra o trůny měla hudebních skladeb víc a ze začátku jsem ji moc nepoznával, ke konci se ale dostalo na její známý úvodní motiv a byl jsem spokojen. Hudba ze Zaklínače byla nejdříve instrumentální a poté přešla na zpívanou část se zpěvákem v roli Geralta.

Krásnou nadpozemskou operní árii The Diva Dance z filmu Pátý element jsem neznal a potěšilo mě, že jsem se tu i dozvěděl, že pro film byla v určitých místech ze dvou oktáv počítačově upravena na čtyři, jelikož to přesahuje lidské schopnosti a nezazpívá ji člověk. Na internetu jsem se posléze dočetl, že kazašský zpěvák Dimaš Kudajbergen ji dokázal zazpívat, neboť disponuje hlasovým rozsahem 6 oktáv a 5 půltónů.

Příjemná nálada

Celkově jsem by s koncertem nadšený a kladně hodnotím i hudební výběr. Některé skladby byly zpívané se sólovým zpěvákem, což koncert výrazně zpestřilo.

Pěkný pohled byl i na ostatní hudebníky. Vokálové sólistky se hezky vlnily a i všichni ostatní projevovali ze své hry radost. Taktéž dirigent byl sympaťák a v závěrečném ceremoniálu nám pantomimicky několikrát i zavtipkoval.

S koncertu jsem odcházel nadšený a obdivuji organizátory této akce, že se jim to nakonec nejenom podařilo uskutečnit, ale že se to celkově i povedlo.

Pusť si moji reportáž z této akce:

Fotogalerie z této akce

Závěr:

I přes nepřízeň osudu se nakonec vše povedlo a stálo to za to. Hudebníci byli sympatický, výběr skladeb skvělý, hudba báječná a úchvatná vizuální show celou akci skvěle doplňovala. Těším se, až orchestr Lords of the Sound opět někdy vystoupí v Praze, protože na ně určitě zase půjdu.

Datum a místo konání:
29.11.2021, Kongresové centrum, Praha

%

Pařanovo hodnocení

Reaguj na tento příspěvek a zapoj se do diskuze na Facebooku:

KULTURA – kino, divadlo, koncerty a společenské akce​ ☛ https://www.facebook.com/groups/kultura/permalink/279545890648294/

Cyberpunk 2077 ⚡ Zaklínač 3 CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/807672153431765/permalink/963927244472921/

Microsoft Xbox Series X|S CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/124136215573176/permalink/487334595920001/

Steam ⚡ Epic Games Store CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/203094947408836/permalink/610568213328172/

Ohodnoť tuto recenzi, nebo ji sdílej: