Začal druhý ročník Comic-Conu Prague, což je festival sci-fi, fantasy a hororu. Sice po dvou odkladech a v šibeničním termínu na přípravu, po spoustě změn, ale i tak pořadatelé akci spustili s nadšením, že konečně opět můžou nabídnout fanouškům nejen komiksů další parádní zábavu!

Comic-Con je skvělá akce, kde všichni společně slaví svátek popkultury a který nabízí program s vzácnými hosty v hlavních sálech, Cosplay Stage, fanouškovský program, videohernu, deskohernu, výstavy a další.

V závěru prvního dne slavnostního zahájení šlo večer živě vyslechnout koncert Filmové filharmonie hrající filmové, seriálové i herní skladby.

Součástí této akce je i virtuální komentovaná prohlídka města Prahy v budoucnosti Future City, která probíhá v prvním patře u fotozóny. K dispozici mají dvacet VR brýlí a každý si to může vyzkoušet. Video z této otevírací akce je ZDE.

Ve videoherně se dá také vyzkoušet super herní křeslo Predator Thronos. Je zde i výstava hollywoodských a barrandovských filmových rekvizit a kostýmů.

Mezi vzácnými zahraničními hosty nechybí jména slavných herců: Michael Biehn (Terminator, Aliens), Edward James Olmos (Blade Runner, Battlestar Galactica), Hugh Quarshie (Star Wars. Wing Commander), Neal McDonough (Captain America, Arrow), Sylvester McCoy (The Hobbit, Doctor Who), Ray Stevenson (Thor, Rome), Anna-Louise Plowman (Stargate, Witcher), Norman Lovett (Red Dwarf, Evil Aliens), Natalia Tena (Harry Potter, Game of Thrones), Toby Stephens (Die Another Day, Lost in Space), Torri Higginson (Stargate, Highlander) a mnoho dalších.

Přijelo mnoho komiksových umělců, se kterými probíhali rozhovory a které máte možnost při své práci dokonce i pozorovat: Glenn Fabry, Francesco Gerbino, Aidan Hughes, Mikel Janín, Clint Langley, Stewart Kenneth Moore, Marco Russo a Marco Turini.

Na akci dorazila i spousta známých cosplayerů ze zahraničí: Han Jones, Lily on the Moon, Mistvein či Keiko. Velice povedené je i české zastoupení: Arisu, Mary a Feinobi či Ayaku. Reportáž z této akce, kde jsem se pokusil v krátkosti i veškerý obsah ukázat si můžeš pustit níže.

 

Pusť si mé videa z prvního i třetího dne:

Slavnostní zahájení Future City:

Krátká YouTube Short videa z této akce:

Fotogalerie:

Reaguj na tento příspěvek a zapoj se do diskuze na Facebooku:

Microsoft Xbox Series X|S CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/124136215573176/permalink/465438684776259/

Steam ⚡ Epic Games Store CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/203094947408836/permalink/587338682317792/

Cyberpunk 2077 ⚡ Zaklínač 3 CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/807672153431765/permalink/939899343542378/

KULTURA – kino, divadlo, koncerty a společenské akce​ ☛ https://www.facebook.com/groups/kultura/permalink/278739090728974/

 

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: