Transport Fever 2 vyšla v prosinci 2019 pro PC a teď je nově dostupná i pro konzole PS4/PS5,  XO/XS.  Hru vytvořilo Švýcarské nezávislé studio Urban Games a pro český trh ji přinesl distributor Playman.

Klasický žánr dopravních simulací má ve hře Transport Fever 2 nový zlatý standard. Objev zcela nový svět a proplouvej dopravními trasami po zemi, po vodě i vzduchem. Ať si pokrok a prosperita najdou svou cestu! Zajisti světu potřebnou dopravní infrastrukturu a vydělej jmění díky dopravním službám na míru. Sleduj, jak se tvé vlaky prohánějí po kolejích, autobusy a nákladní auta hřmí po silnicích, lodě brázdí vodu a letadla se vznášejí v oblacích. Přepravuj lidi na cestě do práce nebo za zábavou a buď důvodem růstu a rozkvětu měst. Dodávej suroviny a zboží, které pohání ekonomiku. Zažij největší logistické výzvy od roku 1850 až po současnost a vybuduj dopravní impérium, které nemá na světě konkurenci! Volná hra nabízí obrovskou škálu kreativních možností, zatímco režim kampaně přepisuje historii dopravy na třech kontinentech. Transport Fever 2 nabízí výběr z více než 200 vozidel z Evropy, Ameriky a Asie, vymodelovaných do extrémních detailů, a díky editoru map ve hře si můžeš znovu vytvořit krajinu ze tří různých klimatických pásem. A konečně, realistický simulátor dopravy a ekonomiky spolu s rozsáhlou podporou modifikací doplňují herní zážitek.

První Transport Fever je hodnocen jako jedna z nejlepších takzvaných „Business Simulation Games“ a dodnes jí hraje spousta hráčů. Transport Fever 2 je jejím nástupcem a je určená pro všechny milovníky vláčků a vlastně nejen těm. Ve hře máš více možností a jakou dopravní společnost si vytvoříš, je už jen na tobě. Jsou tu tedy nejen vlaky, ale i automobilová, letecká a lodní doprava. Můžeš zásobovat města, která se tímto postupně rozšiřují. Nejdřív se ale musíš postarat o to, aby ti dobře fungoval průmysl. Takže pokud chceš do nějakého města dovážet například chleba, tak je dobré nejdříve zajistit dovoz obilí z obilné farmy do pekárny a potom následně z pekárny dovážet chleba do města. Lidé budou rádi a získáš tím nějaké ty plusy pro rozšíření města. Jenže lidem, jak to tak bývá, nestačí jen chleba a chtějí toho víc, aby město prosperovalo a tak jim musíš postupně zajistit další věci, jako jsou například nástroje, nebo cihly. Další čemu se lze věnovat je přeprava lidí a tak můžeš propojit města a lidé budou cestovat autobusem, vlakem případně letadlem do jiného města za prací. Při hraní  Transport Fever 2 se nudit rozhodně nebudete. Ve hře strávíte desítky a možná i stovky hodin, takže koupit hru se vám rozhodně vyplatí.

Hra celkově je opravdu pěkná. Menší výtku mám jen k tomu, že na rozdíl od klasiky tohoto žánru Transport Tycoon zde chybí konkurence a tím pádem i multiplayerový režim. Také jsem nezaznamenal systém nehod a poruch, kterým byl Transport Tycoon proslulí. Zamrzí i absence české lokalizace. Co ale naopak potěší je různorodé prostředí, pěkná a detailní grafika a v rámci konzolí i systém ovládání. Ona už sama skutečnost, že tato hra vyšla pro konzole je největší klad.

Pařani na streamu dali této hře maximální tři ⭐⭐⭐ pařanské hvězdy (hra s hodnocením 90-100%). Je to prostě herní bomba, kterou si nesmíš nechat ujít. Celkové naše shrnutí a hodnocení je v průběhu a hlavně na konci videa.

Pusť si pařanský gameplay test:

Klady

  • obsah: tři kampaně + sandbox
  • desítky až stovky hodin hraní
  • pěkná grafika a různorodé prostředí
  • hra je i pro konzole

Zápory

  • ve hře chybí konkurence
  • absence českých titulků

Závěr:

Transport Fever 2 je výborná hra pro všechny milovníky budovatelsko-manažerských her a také pro každého, kdo má rád vlaky, autobusy, letadla a lodě.

Recenzovaná verze:
PlayStation 5

%

Pařanovo hodnocení

 

Reaguj na tento příspěvek a zapoj se do diskuze na Facebooku:

Microsoft Xbox Series X|S CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/xbox.skupina/permalink/773080084012116/

Steam ⚡ Epic Games Store CZ/SK Pařanská skupinahttps://www.facebook.com/groups/pc.games.skupina/permalink/915294696188854/