The Rogue Prince of Persia je akční roguelite díl ze série Prince of Persia. Ve hře se budeš pohybovat smrtící plošinovkou s akrobatickým bojem v roli samotného prince. Probojuj se znovu a znovu hlavním městem s jediným cílem – najdi způsob, jak zachránit Persii před invazí Hunů s temnou magií.

Po dlouhé době, kdy se zdálo, že na značku „Prince“ se již zapomnělo, přichází letos už na trh dokonce druhá hra. V lednu to byla poměrně dobrá hra Prince of Persia: The Lost Crown a před nedávnem vyšel v předběžném přístupu další Prince, tentokrát od studia Evil Empire, které stojí i za hrou Dead Cells: Return to Castlevania. Tato jejich nová hra se jmenuje The Rogue Prince of Persia a jedná se o akční rogue-like plošinovku.

Gameplay

Pohled na našeho Prince je primárně z boku, čekají nás svižné souboje a procedurálně generované úrovně. ve hře navštívíme různé lokace, které nabízejí spoustu pastí i jiných nástrah, kterým se musíme všemožné vyhýbyt. Ať už skoky, houpáním či dokonce běháním po zdi. Na útočení nám hra nabídne širokou plejádu zbraní. Primární, mezi které patří například dýka, meč, sekera či oštěp. K dispozici budou i sekundární, mezi kterými se nachází luky, štíty nebo háky. Díky nim hra nabízí různé styly boje, mezi kterými můžeš kdykoliv přecházet. Jo…a budeš taky nesčetně krát umírat.

Brzy taky narazíš na medailony, které jsou vlastně největší zajímavostí ve hře – a vlastně popravdě jedinou. Medailony, stejně jako zbraně se mohou vylepšovat, ale každé jiným způsobem. Zbraně můžeš vylepšit pouze u kováře, ale medailony vylepšíš jen dalším medailonem. Na ně máš k dispozici 4 sloty, takže spousta možných kombinací je nasnadě.

Příběh

The Rogue Prince of Persiase nenavazuje na žádný titul z této série, jedná se tudíž o zcela nové dobrodružství. Hlavním hrdinou je přímo Perský princ, jež má od narození kouzelný amulet, který ho v případě smrti vrátí v čase na poslední bezpečné místo. Díky němu si princ již v mladém věku zdokonalil své akrobatické a bojové schopnosti, avšak zároveň ho tato neohroženost učinila zbrklým v jeho rozhodnutí. Právě jedna z jeho unáhlených akcí spustila invazi nebezpečné armády Hunů posedlých temnou magií, které vede obávaný zlovolný náčelník Nogai. Princ tak musí ubránit své město Ctesiphon a jeho obyvatele. Tato setkání s nimi a další události, jež společně zažijí, jsou hlavními hybateli tohoto nelineárního vyprávění.

Vizuál a další

Hra má pěknou kreslenou grafiku s poměrně neotřelou barevnou paletou a řadou odlišných prostředí.  Její největší devízou je ale svižnost doplněná o snadno pochopitelné principy, které ovšem bude v pozdějších fázích potřeba dokonale ovládnout. Samozřejmě tu totiž narazíš i na bosse, kteří jsou znatelně tužší než běžní bojovníci. Za zmínku rozhodně stojí chytlavý soundtrack, míchající východní melodie s moderními elektronickými prvky.

Hra se sice nachází v předběžném přístupu a vývojáři slíbili, že připravují další lokace, zbraně i bossy, ale… Jako hráč narazíš během prvních zhruba 3 hodin vše, co hra nabízí a pak už jen děláš to samé. Nacházíš stále stejnou hrstku předmětů, které jsi už vyzkoušel, bojuješ s těmi samými nepřáteli či procházíš prostředím, které jsi už prozkoumal. Na hru, u které bych chtěl strávit třeba desítky hodin to je zatím celkem málo. Souboje jsou sice svižné, hra je barevná a hraje se to dobře, nicméně po pár hodinách to je repetitivní. uvidíme, čeho se ale dočkáme v plné verzi.

Pařani ohodnotili hru dvěma hvězdičkami, což odpovídá i mému hodnocení, které je kousek níže a je to score mezi 75-85%.

Hru od Evil Empire vydal Ubisoft a od 27. května si ji můžeš například na Steamu pořídit. Na další platformy hra vyjde pravděpodobně později.

Ruda si hru taky zahrál a můžeš se na to podívat zde:

Klady

  • příjemná hudba
  • kombinace zbraní
  • svižné souboje

Zápory

  • není čeština
  • po čase stereotypní
 

Nový Prince vypadá na první pohled dobře. Souboje jsou svižné, hudba dobře zní a hra je pěkně barevná. Není úplně lehká a leckterý boss potrápí, ale to se asi u těchto typů her předem očekává. Zbraní je celkem dosti, dají se vylepšovat a i samotný medailonek je zajímavé osvěžení. Po určité době hraní ovšem přichází jakýsi stereotyp, ale pokud si i s tímto prvkem vývojáři nějak poradí, bude to dobrá hra.

Recenzovaná verze:

PC

%

Pařanovo hodnocení

Ohodnoť tento článek, nebo ho sdílej: