Je to už šestnáct let, kdy s novou konzolí Nintendo Wii vyšel i její hlavní lauchový titul Wii Sports. Prodávalo se to i hezky společně a mělo to prodejně obrovský úspěch.

Wii Sports přilákalo ke hrám totiž i osoby, pro které byly hry dosud španělská vesnice. Hráli to maminky, babičky, no prostě celá rodina.

Přitom duch hry Wii Sports byl prostý, jednalo se o sportovní simulační videohru, kterou bylo možné hrát sám, či lokálně s dalším hráčem. Svým obsahem nabízela několik zajímavých miniher: tenis, baseball, bowling, golf a box.

Aktuální Switch Sports jde na to stejnou cestou a v podstatě změnil jen platformu a dané minihry, duch hry i její hratelnost naštěstí zůstala stejná.

Sportem ku zdraví

Switch Sports obsahuje zatím šest miniher: tenis, bowling, chambara, voleybal, fotbat a badminton. Píšu zatím, protože má Nintendo v plánu ve druhé polovině tohoto roku přidat zdarma i golf.

V červenci letošního roku bude také možné si ve vybraných obchodech přikoupit sadu nástavcového příslušenství, které ti hru ještě více zpříjemní a dají pocit skutečné hry. Tato sada bude obsahovat ve dvojím provedení tenisové pálky, meče, golfové hole a popruhy na nohy. No nich budeš moci vložit své Joy-Cony a zahrát si to ve dvou i s kamarádem.

Zábava má zelenou

Co se samotného hraní týče, je hodně zábavné. Každá minihra je skvělá a nabízí zajímavou činnost. Pojďme si je tedy vyjmenovat.

Tenis lze hrát lokálně až ve čtyřech a obsahuje tři stupně obtížnosti.

Bowling nabízí vedle klasické hry i arkádovější verzi s překážkami. Lze ho hrát jak na střídačku, tak i simultánně, což pak rychleji odsýpá.

Chambara je náhradou za původní box. Tento sport vychází z šermu a jeho cílem je postupně vytlačit svého soupeře z plošiny. Hodně zde hraje roli zvolená taktika.

Voleybal má dobrou dynamiku. Pohybovým ovládáním lze udělat bagr, nahrávku, skok i smeč. Zde je nejdůležitější načasování, neboť tu každá setina hraje roly.

Fotbal je takový arkádovější a trochu připomíná známou hru Rocket League. Hrát ho lze jak čtyři na čtyři, tak i jeden na jednoho. Kop se dělá švihnutím ruky a páčkou se ovládá pohyb.

Golf má vyjít podle posledních zpráv nejspíše až na podzim. Bude součástí bezplatného DLC obsahu.

Je možné, že spolu s golfem vyjdou i další DLC s novými minihrami. Já bych ocenil původní box, který byl hodně zábavný a zde mi tu chybí. Podle náhledové mapy by mohl být další sport vodní např. závody na člunech.

Závěrem

Mé pocity z této kompilace sportovních her jsou pozitivní. Není ale všechno zlato, co se třpytí. Miniher mohlo být více, schází mi turnajové zápasy i celkové žebříčky, které by se dali online porovnávat. Oproti jiným elektronickým sportům tu tak chybí hloubka. Jako party titul tě hra ale nezklame.

Switch Sports je sice možné hrát sám proti umělé inteligenci, ale největší zábavnost je samozřejmě v lokálním hraní s živým kamarádem či kamarády. Z dosud dostupných miniher mě nejvíce bavila chambara, která hodně sází na taktiku a chvíli bude i trvat, než se ji dobře naučíš hrát. V tom má chambara veliký potenciál, že se dá v ní i zlepšovat.

Obsah, jak už jsem zmínil, mohl být už při vydání nabobtnalejší. Je to trochu škoda. Autoři si jsou toho faktu nejspíše vědomy a tak chválím i rozumně zvolenou cenovku, která se pohybuje na hranici jedné tisícikoruny. Také se těším na nový obsah, který snad odstraní i tuto drobnou vadu na kráse.

Pusť si náš gameplay s komentářem:

Další záběry ze hry

Klady

  • hratelnost zůstala stejná
  • přístupnost všem hráčům
  • ideální jako party titul
  • milá grafika a ovládání
  • rozumná cenovka

Zápory

  • chybí turnaje a celkové žebříčky
  • obsahu mohlo být více

Závěr:

Switch Sports je nostalgická záležitost s novými minihrami, která na party rozjede skvělou zábavu. Škoda jen, že se nešlo více do hloubky, na druhou stranu je tak svojí jednoduchostí více přístupná dětem.

Recenzovaná verze:
Switch

%

Pařanovo hodnocení

Reaguj na tento příspěvek a zapoj se do diskuze na Facebooku:

Ohodnoť tuto recenzi, nebo ji sdílej: