Jim is Moving Out! je nová logická plošinovka pro Switch a PC od českého studia Cinemax, které má již několik úspěšných titulů za sebou. Pro nás, Nintendo fanoušky, je asi nejpodstatnější hra The Keep. RPG, jenž původně vyšlo jen na Nintendo 3DS, ale časem se dostalo i Nintendo Switch a PC. I když já si toto studio pamatuji díky adventuře Gooka, kterou jsem jako malá hrála.

Jim

Hlavní postavou ve hře je Jim. Co o něm říci? Jim má zajímavý koníček, je totiž milovníkem klasické hudby, kterou si pouští doma na gramofonu. Jednoho dne se rozhodne, že uteče od rušivého hluku velkoměsta, ve kterém žije a že se přestěhuje. A ty mu s tím pomáháš. Nečekej však jakési skládaní věcí za použití Tetris skillu do krabic. Jim si s sebou stěhuje rovnou celý pokoj a tak je jeho stěhování o něčem úplně jiném.

O co ve hře jde?

Princip hry je zcela jednoduchý. Ocitneš se v roli zmíněného Jima, kníratého červeného čtverce, uprostřed svého pokoje. Svým pohybem pomocí joysticku potom tlačíš a usměrňuješ pohyb tohoto pokoje po mapě. V každém levelu musíš protlačit svůj pokoj až do cíle. Ovšem, je tu háček, nejsi v něm sám. Je plný nábytku. A pokud nebudeš dostatečně opatrný, ukazatel integrity pokoje klesne na 0% a musíš level opakovat. Každé škubnutí navíc tě tedy připravuje o cenné bodíky. Na konci úrovně se ti potom spočítá skóre dle zůstatku integrity. Za získané body, vinyly, se otevírají bonusové mini hry. Ty obsahují několik nových challengí a to jak pro single, tak i pro multiplayer – včetně například módu Deathmatch. Samotné projetí úrovní není zas až tak těžké (i když pár úrovní dalo zabrat), ale snaha se o co nejlepší skóre je teprve výzva!

Během své cesty navštívíš několik lokalit a v každé se objeví nový typ výzvy. Pohyblivé předměty, voda, bodáky atd. Prostředí je hodně různorodé a hra díky tomu není nudná. A pokud bys chtěl ještě větší změnu a rád hraješ i ve dvou, není problém. Stačí přehodit hru do multiplayeru. Druhý hráč se promění do modrého trojúhelníku jménem Joe, přítele Jima, který je prodejce v music storu. Pravidla se při tomto módu mění, neboť máte potom jednu stěnu prázdnou a nesmíte cestou nic poztrácet. A co soundtrack? Samozřejmě klasická hudba, jinou by přeci Jim nemohl poslouchat během své náročné cesty. A i když nejsi znalcem, zajisté poznáš většinu z nich třeba z hollywoodských bijáků – od Beethovena, přes Dvořáka až po Strausse.

Pusť si otvírák s Terezkou a Rudolfem 😉

Další záběry ze hry

Závěrečné hodnocení

Klady

  • zajímavý nápad
  • variabilní prostředí
  • soundtrack – výběr skladeb
  • lokální multiplayer
  • ujetý, nejspíše severský dabing

Zápory

  • krátší herní doba

  • méně jemné ovládání při použití Pro Controlleru na Switchi

Závěr:

Jim is Moving Out! je ideální hrou na handheld. Vhodná pro toho, kdo chce na chvíli zapnout mozek a cvičit si své jemné motorické schopnosti. Zde jde totiž často o milimetrovou, skoro až chirurgickou práci. Hra má i znovuhratelnost, neboť po prvním dokončení můžeš jednotlivé úrovně opakovat a snažit se překonat předem připravené challenge, či trumfnout vlastní čas. Celkově se jedná bezesporu o originálně pojatou logickou plošinovku, u které jen trochu zamrzí krátká základní herní doba, která je kolem čtyř hodin. Naštěstí má ale hra již zmíněnou znovuhratelnost a tak si ji můžeš dát zas a znova.  

Recenzovaná verze:
Switch

%

Pařanovo hodnocení