Nastoupíš do legendárního Orient expresu, ponoříš se do nejslavnějšího detektivního příběhu všech dob a pustíš se do závodu s časem a s cílem odhalit vraha!

Modernizované pojetí všemi známého příběhu od Agathy Christie se v herní formě určitě povedlo. Hra totiž kombinuje atmosféru a hratelnost starých adventur a kombinuje to s prvky moderních interaktivních filmů, které jsou populární mezi hráči. Díky tomu si tak jako hráč užiješ vyšetřování, řešení puzzlů a to bez větších záseků. Je sice pravda, že když například vyslýcháš a zvolíš špatně protiargument, tak tě hra pouze upozorní, že to máš špatně. Díky tomu pak můžeš metodou “pokus-omyl” nakliknout správnou odpověď. Je to sice škoda, ale na druhou stranu to odbourává frustraci a například já jsem se při hraní snažil na to přijít logicky i když jsem měl první pokus špatně. Záleží prostě na tobě, a pokud si to nebudeš chtít ulehčit, tak nemusíš.

Co mě dále potěšilo, je celková atmosféra i soundtrack hry spolu s herním rozhraním, kde musím pochválit skvělou myšlenkovou mapu. Ta dá vzpomenout na konkurenční hru se Sherlockem Holmes, jelikož ji silně připomíná. Tady mi ale pro změnu přijde více přehledná a stylisticky vydařenější. Díky ní se ve hře nemáš šanci ztratit a všechny potřebné kroky k dosažení cíle tam máš zaznamenané.

Oceňuji i celkovou atmosféru, kde i přesto, že se hra  odehrává v současnosti, tak díky zasazení do historického vlaku ti tato změna vůbec nebude připadat markantní. Navíc možnost telefonů a různé techniky přidává do příběhu ozvláštňující koření. Jediné co hře tak mohu více vytknout, je horší grafická stránka, kde bohužel hra kvůli nejspíše nižšímu budgetu vypadá hůře, než první filmové adventury od Telltale Games a přeci jen ta obtížnost by mohla být lehce vyšší.

Celkově se zde jedná o velice zábavnou adventuru, kterou si užiješ, pokud máš rád povedené detektivky a chceš si připomenout i prožít oblíbený příběh s jemným zvratem a upraveným koncem. Hru se Ti podaří dohrát za zhruba 10 hodin a velmi u ní potěšila oficiální čeština.

Pařani se při závěrečném hodnocení víceméně shodli a dali hře dvě hvězdičky.

Hra vyšla 19. září 2023 pod hlavičkou studia Microids a zahraješ si ji na PC,  PS4, PS5, Nintendo Switch, Xbox One S/X a Xbox Series S/X.

Na Rudův gameplay se můžeš podívat zde:

Klady

  • zábavné hádanky
  • soundtrack
  • dabing
  • příběh

Zápory

  • grafická stránka
  • místy příliš jednoduché

Ač je tento díl lepší, než předchozí The London Case, sráží ho trochu na zem příliš snadná náročnost. V závěrečné fázi ale přeci jen nabírá na obrátkách, hádanek je více a náročnost stoupne – ale pořád je tu možnost onoho klikání alá „pokus – omyl“, takže ke správnému výsledku se dostaneš vždy. Také tě čeká nejedno překvapení, včetně závěru hry, jenž nejede ve stejných kolejí jako původní originál. Pokud chceš vědět, jak to vše dopadne, rozhodně si hru zahraj. Je to vlastně dobrá zábava, pokud pomineš, že na rozdíl od Hercule Poirota své šedé buňky mozkové zde nebudeš muset tolik namáhat.

Recenzovaná verze:
PlayStation 5

%

Pařanovo hodnocení

Reaguj na tento příspěvek a zapoj se do diskuze na Facebooku: